Soul Calibur V Çıkış Videosu

Serinin altıncı oyunu Şubat ayı başında raflarda.

Yenilenmiş dövüş mekanikleriyle Şubat ayı başında raflarda olacak Soul Calibur V, çıkış videosuyla karşımızda.

Bizleri serinin beşinci oyunu Soul Calibur IV’ün 17 yıl sonrasına götürecek oyunda Assassin’s Creed serisinin esas oğlanlarından Ezio da konuk karakter olarak karşımıza çıkacak.

Oyunun yenilenmiş mekanikleri arasında diğer dövüş oyunlarında gördüğümüz “super meter” benzeri yeni bir kombo barı yer alıyor. Bu barı doldurarak “Brave Edge” ve “Critical Edge” adı verilen güçlü saldırılar gerçekleştirebileceğiz. Ayrıca geliştirici ekip oyuna “Just Guard” adında yeni bir savunma manevrası da eklemiş. Ancak eski oyunlardan hatırlayacağınız Criticial Finish hareketleri Soul Calibur V’te yok ne yazık ki.

Öte yandan Team Soul, ring tasarımlarına yeni bir derinlik eklemeyi de ihmal etmemiş. Artık bir rakibimizi ringin dışına attığımızda biz de ringden atlayıp dövüşmeye başka bir arenada devam edeceğiz.

Serinin hayranları için karakter yaratma ekranının da geri döndüğünü belirtelim. Hem de bir çok geliştirmeyle birlikte. Karakterin boyunu, vücut parçalarını, giysilerini ve silahını dilediğimiz gibi ayarlayabilecek, hatta karakterlerin yüz animasyonunu belirleyebileceğiz. Dövüş stilleri arasında Soul Calibur karakterlerinin yanı sıra Tekken’den Devil Jin’in stili bile yer alacak.

Neyse lafı fazla uzatmayalım. Oyun elimize ulaşırsa bir inceleme hazırlayacağız elbette.

Şimdilik çıkış videosuyla idare edelim.

İyi seyirler.

Bir cevap yazın