Sony: Yeni Bravia Serisi LCD’leri İle Oldukça İddialı

Sony, İstanbul’da düzenlediği basın toplantısı ile yeni Bravia serisi LCD’lerini tanıttı. Tam 13 farklı LCD TV üç ana grup altında toplanmış, isterseniz LCD’lerin özelliklerine ufak bir bakış atalım:

Dizany Serisi: Bravia NX700 ve BDV-F700 2.1 kanal ev sinema sistemi ile öne çıkıyor. Monolithic Design konsepti ile yaratılan bu LCD TV’ler oldukça şık ve göze hoş gözüküyor. Alçak mobilyalarınız varsa bu LCD’ler tam size göre çünkü bu LCD’ler altı dereceye kadar eğilebiliyor bu sayede daha net bir sinema keyfi yaşıyorsunuz. Ayrıca, NX700 LCD’ler Sony’nin desteklediği 40’ya yakın video sitesi ile uyumlu. Böylece LCD TV’nizden video sitelerine ulaşabiliyorsunuz.

Sinematik: Bravia HX900 bu ürün grubunun en iddialı TV’si. BDP-S770 Blu-Ray player ile gelen bu TV ayrıca HT-AF 5.1 ev sinema sistemine ve dinamik LED arka aydınlatma teknolojisine sahip.

Sony Bravia

Bu grubun diğer bir üyesi HX700 görüntü bulanıklığını azaltma teknolojisi Motionflow ile geliyor bu sayede 200 Hz görüntü hayal değil.

Sony’e göre active shutter 3D gözlükler ile 200 Hz LCD’ler mükemmel bir uyum içerisinde çalışıyor ve sinema salonlarıda kullanılan basit 3D gözlüklerin yarattığı baş ağırısı sorunu sıfıra iniyor.

Son olarak Sony, 3D teknolojisi destekleyen LCD TV’lerin hazır olduğunu nisan ayı içerisinde bu LCD TV’leri tanıtacaklarını belirtti.

Sony, LCD TV’de yine iddialı gözüküyor. Tüm LCD TV’lerin özelliklerini takip etmek için Sony Bravia internet sitesine uğrayın lütfen.

10 Yorum

 1. furkan kul

  200mhz? 200 hz olmasın. bi google yaptım konuyla ilgili ancak düzgün bi sonuç bulamadım. eğer ekran tazeleme hızı ise bu bahsedilen saçma olmuyomu biraz? görüntü işlemcinin standart 100hz olanlara göre 2000kat fazla pixel işlemesi bana garip(hayal gibi) geldi şu anda

 2. Ziyaretçi

  sony bu sene japon yada yeni kurulan panel fabrikasından çalışıyor ve görüntüleri harika ex500 lcd serisi bile x markaların led lerinden daha iyi yanyana aynı görüntü ve aynı baglantıyla sizlerde kıyaslayın  farkı görüceksiniz.

   

 3. furkan

  tam da beklediğim haber:) sony web sayfasında contrast oranlarını vermiyor ne hikmetse, ancak usa’daki web sitesinden bilgi buabildim. contrast oranları baya yüksek 100.000:1’in üstündeydi , türkiye sitesinde sadece “Yüksek” yazılmış

 4. Ziyaretçi

  SAMSUNG c serisi ile kıyaslanamaz bile…..Tabii Yeni Samsung C serisinin fiyatlarını bilemiyoruz ama Tahminen 46inch’leri 5000-6000TL arası olacağı kesin gibi. Sony’nin de o fiyatlardan aşağı kalacağını da zannetmioyrum ama : Samsung C7000’nin mesela Televizyonun 2 boyutlu görüntüleri 3D yapma özelliği, televizyona Hard disk veya USB stick bağlandığında PVR (televizyon yayınları kayıt etme özelliği) özelliği, 3D yayınları 2D’ye çevirme özelliği, bence çok iyi ve yeni muhteşem kumandası, krom ayakları ile görüntüsü bile SONY’yi geçer. Maalesef SONY gene Samsung’dan geri kaldı…ve Bence asla da teknolji, özellik ve görüntüsü kalitesi olarak  yetişemeyecek…Maalsef Samsung her zaman 1 adım önde gidiyor…Gidecekte….
  (Not 2 adet şarjlı 3D gözlük ve 3D Blueray player da hedieyli olarak geliyormuş İngiltere’de- kısa bir süre promosyon için ve özellikle gözlüklere bakmanızı öneririm. Çocuklar için ayrı, yetişkinler için ayrı bu bile SONY’nin çoook geride kaldığını gösterir)
  SONY maalesef ciddi bir duraklama ve gerileme yolunda. Eskiden bütün yenilikleri SONY’lerde görürdük ama ya ŞİMDİ????????? Hep arkadan geliyor ve hep 2.sırada…bu gidişle asla eski bildiğimiz SONY olamayacak…Televizyonlarda Samsung’dan başka bir markaya bakmamaya başladım. Sebeb: Sony’nin görüntü kalitesinin beni doyuramaması, Sebeb: Servis olayları, Sadece şekli güzel diye bir televizyon alınmaz. Televizyon Seyredilmek için alınır. Ve Samsung’da standart yayınları bile HD gibi gösteren bir teknolojiye sahip. Eminim yeni C serisi de inanılmaz satacak ve gene SONY BAKACAK..Sadece BAKACAK. Bu benim yorumum. Samsung C serisi geldiği zaman, Sasmsung’un görüntü kalitesini, özelliklerini gördükleri zaman SONY 3D HX serisi alanlar ise, hemen hemen aynı fiyatlara SONY aldıkları için çoook üzülecek.İnaının..

 5. Umut Akyol

  Günümüzdeki hiçbir teknoloji standart yayını hd yayın kalitesine çıkaramaz, iki boyutlu yayını 3d yapamaz. Çıplak gösteren gözlükler gibi olur. Kendince iyi bir teknoloji olabilir, ama gerçek 3d’ye göre dönüştürülmüş bir 3d tahminen çamur gibi olur.

Bir cevap yazın