Sony Yeni Bir PSP Versiyonu Duyurdu, PS3’ün Fiyatını Düşürdü

Gamescom 2011’den Sony haberleri…

Gamescom 2011 tüm hızıyla devam ederken Sony cephesinden de önemli haberler gelmeye başladı.

Bunlardan ilki yeni bir PSP versiyonu. Evet, Sony yeni el konsolu PlayStation Vita’yı E3 2011’de duyurmuş olsa da PSP’yi raflarda tozlanmaya terk etmiyor. PSP E-1000 adı verilen bu yeni model bütçesi kısıtlı olan tüketicilere yönelik. Zira PlayStation ailesinin bu yeni minik üyesinin satış fiyatı 99.99€. Bu ucuz fiyat, özelliklerinde bazı ufak kısıtlamalar olduğu anlamına geliyor. Wi-fi gibi.

Sony PSP E-1000

PSP E-1000, Wi-Fi desteğine sahip olmasa da UMD veya Media Go ile bağlanabileceğimiz PlayStation Store üzerinden bütün PSP oyunlarının oynanabilmesine imkan tanıyacak. PSP E-1000’in yanında FIFA 12, Eyepet Adventures ve Invizimals: The Lost Tribe oyunlarının da paket halinde 9.99€’dan satılacağını belirtelim.

Sony’nin asıl bombası ise PlayStation 3’ün fiyatında yapılan ciddi indirim. Zira SCEE Başkanı Andrew House, PS3’ün bugünden itibaren 249.99€’dan satılacağını duyurdu. Fiyatlar Türkiye’ye nasıl yansıyacak, pek yakında görme şansına sahip olacağız.

Sony’nin yeni nesil el konsolu PlayStation Vita‘nın ise ülkemizde 650 TL-700 TL aralığında satılacağını geçtiğimiz Haziran ayında duyurmuştuk.

Bir cevap yazın