Sony Vaio X Dünyanın En Hafif Dizüstü Bilgisayarı

Sony Vaio dizüstü bilgisayarlar pahalı ama  aynı zamanda kaliteli olduklarını itiraf etmemiz lazım. Sony dünyanın en ince ve en hafif dizüstü bilgisayarını üretmek konusunda Apple ile adeta yarışıyor. Hatta bu alanda Apple yokken Sony vardı.

Sony Vaio X Slim - 1

Yeni Vaio X serisi pille beraber sadece 725 gr geliyor. Üstelik kalınlığı 1.5 cm’den bile az. 11.1″ ekranı 1366×768 çözünürlüğünde ve Sony’nin dediğine göre çizilmelere karşı dayanıklı. Ürünün dokunmatik pedi çoklu-dokunma özelliği taşıyor.

X serisi dizüstü bilgisayarlar 3G mobil bağlantı desteğini de taşıyorlar. Diğer has özellik ise GPS desteği.

Sony Vaio X - 2
İşlemcisinin 2 GHz Intel işlemci olduğu söyleniyor fakat düşük gerilimli Core 2 işlemcilerin frekanslarının da çok düşük olduğunu biliyoruz. Bunun gibi ince bir bilgisayara da böyle bir işlemci gerektiğinden dolayı, bu işlemcinin bir Atom olma ihtimali kuvvetleniyor. Yani, temelde bir netbook olabilir.

Standart pili 3.5 saat gidiyormuş. Fena bir süre değil ancak süper güçlü pili takarak bu süreyi tam 14 saate kadar çıkarabilirsiniz. İşin güzel tarafı Sony bu pili Vaio X ile beraber hediye ediyor. Elbette, bu pil bilgisayarı en hafif dizüstü olmaktan çıkarıyor ancak sunduğu uzun pil süresi hafifliğinden daha önemli.

Vaio X serisi dizüstü bilgisayarlar iki renkle beraber (siyah ve altın rengi) 1300 Dolardan satışa sunulacak.

Bir cevap yazın