Sony VAIO TT Serisi Geri Döndü

Bundan birkaç ay önce düşük gerilimli (CULV) dizüstü bilgisayar piyasasındaki giderek artan rekabet sebebiyle Sony, Vaio TT serisi modellerinin üretimini durdurma kararı almıştı. Öte yandan şu sıralar şirketin ürün listesine bakanlar yeniden Vaio TT serisi dizüstülerle karşılaşıyorlar. Sony, Vaio TT’nin iç donanımını diğer rakipleriyle mücadele edebilecek şekilde yeniden toplamış. Kasada ise fazla bir değişiklik yok.

Sony Vaio TT

- Büyütmek için Tıklayın

Nedir bu kullanıcı dostu CULV işlemciler? Celeron SU2300 (1.2GHz, çift çekirdek), Core 2 Duo SU9400 (1.4GHz, çift çekirdek) ve Core 2 Duo SU9600 (1.6GHz çift çekirdek). Gerçi bu sonuncusu hala pahalı fakat Celeron SU2300 ile ucuza Vaio TT sahibi olabileceksiniz. Bunun dışında T serileri artık 8 GB’a kadar bellek destekliyor. Ayrıca 500 GB sabit disk veya 512 GB SSD seçenekleriniz bulunuyor.

Sony Vaio TTHer çeşit Vaio TT Windows 7 işletim sistemi yüklü olarak geliyor. Ayrıca en pahalı modeli satın alırsanız Blu-ray optik sürücü, dijital TV kartı, 802.11n kablosuz ağ gibi lüks özelliklere de sahip olabilirsiniz. Standart pil ile 11 saat, yüksek kapasiteli pil ile tam 17 saat boyunca güç kablosu olmadan kullanım bekleyebilirsiniz.

Sony, Vaio TT serisini ancak 1405 Dolara kadar ucuzlatabilmiş. Ocaktan itibaren mağazaların stoklarında görmeye başlayabiliriz.

Bir cevap yazın