Sony PSP Go Üretimini Durduruyor

PSP Go, yolun sonuna geldi.

Dün, Japonya’da yayınlanan bir blog yazısı Sony’nin PSP Go üretimini durduracağını iddia ediyordu. Eski bir Sony mağaza elemanı olan yazar, Sony’nin yeni PSP Go üretimi yapmadığını söylüyordu.

Sony, bu iddiaya karşılık herhangi bir yalanlama yapmazken, sadece şu an piyasada bulunan PSP ailesine ilginin devam ettiğini söylemekle yetindi. Ama bu açıklamanın üstünden çok geçmeden Sony, fikrini değiştirdi ve PSP Go üretimini bırakacağını resmen duyurdu.

Kotaku’ya göre, Sony’nin PSP Go üretimini bırakmasının ardında bu yılın sonuna doğru piyasaya sürülecek NGP el konsoluna – PSP2 olarak da bildiğimiz – odaklanma istemesi yatıyor.

Ekim 2009’da ilk defa piyasaya sürülen PSP Go şu an yurtdışında 200 dolara satılıyor, ama stokların ne zaman eriyeceğini söylemek zor.

Sony PSP Go Üzgün

1 Yorum

  1. lazboy

    sony ps 3 te bize uyugladigi ambargonun acisini fena aliyor ben demistim psp satmaz diye kim gidip bir oyuna 170 tl vericek 😀 altın fiyatlari tavan yapmis dünya savaslarin icinde oyun firmalari adi üstünde oyun oynuyor:D ucmuslar Sony bu kafayla gitsin bakalim kac tane PS4 saticak:D

Bir cevap yazın