Sony PSN’den Bilgi Sızması Olmadı

Olduysa da, sorumlusu biz değiliz…

Sony LogoSony, bir süre önce Playstation Network kullanıcılarının bilgileri ele geçirilmiş olabilir açıklaması ile PSN kullanıcılarını uyarmıştı. Evet, Sony bu uyarıda kesin bir bilgi sızmasından bahsetmiyor, sadece durumun henüz netliğe kavuşmadığını ve kullanıcıların bilgi sızmasına karşı dikkatli davranması gerektiğini belirtiyordu.

Fakat Sony’den gelen yeni bir haber PSN’den bilgi sızması olmadığını söylüyor. Fudzilla’nın haberine göre Sony, PSN’den hiçbir kullanıcının bilgisinin sızmadığını iddia ediyor. Tabii bu Sony’nin Kristopher Johns isimli PSN kullanıcısının Kaliforniya Bölge Mahkemesi’nde şirkete karşı açtığı dava için bir ön hazılık da olabilir. Bu konuda kesin bir şey söylemek zor.

Bununla birlikte Fudzilla’nın haberinde bir başka detay daha dikkat çekiyor. Haberde belirtildiğine göre Sony, PSN sözleşmesinde çalınan bilgilerin sorumluluğunu üstlenmeyeceğini belirtiyor. Hani şu klasik sözleşmeler vardır ya hiçbirimizin okumadığı. Ama bu ve benzeri -aslında bir hükmü olmayan- sözleşme maddelerini hemen her sözleşmede bulabiliriz. Aslında bu ve benzeri sözleşme maddeleri “çalınan ayakkabılardan sorumlu değiliz” (Yeni Bahçe Cami Yönetimi) yazısı kadar değersiz.

Bu hamur daha çok su kaldıracak gibi.

Bir cevap yazın