Sony Playstation 3 İle Korsan Oyun Oynayanların Ban Yiyeceğini Duyurdu

Ban yemek istemiyorsanız, Playstation 3 ayarlarınız ile oynamayın!…

PlayStation 3Yaklaşık dört yıl sonra Playstation 3’ün kırıldığını ve korsan kullanımı engelleyen kök şifrelerinin yayınlandığını duyurmuştuk. Bu kök şifrelerin ortaya çıkmasından sonra hackerlar tarafından geliştirilmiş firmware sürümleri ile Playstation 3’de korsan içeriği çalıştırabiliyor, hatta Linux işletim sistemi kurabiliyorsunuz.

Tabi ki, bu durum Sony’nin hiç hoşuna gitmedi. Sony, bugün, korsanla olan mücadelesindeki kararlılığını göstermek için Playstation 3 sahiplerine bir uyarı yayınlandı. Bu uyarıya göre, Playstation 3’de korsan içeriğe izin verecek her türlü modifikasyon cihazın çevrimiçi hizmetten banlanması ile sonuçlanacak.

Sony, Playstation 3 kullanıcılarının bu tatsız durumdan kaçınması için, konsollarında bulunan tüm 3. parti yazılım ve cihazlardan kurtulmaları gerektiğini açıkladı.

Bununla beraber, Sony’nin korsanı engellemek için yeni firmware sürümleri geliştirme çalışmaları da devam ediyor.

5 Yorum

 1. NighTBlues

  Atmak bedava tabiki, atabilirsin. Tutan yok nasıl olsa 🙂

  PS3’ün cfw olayı korsanın önünü açtı. Yeni cfw ler ile online ban yemeden oynamanın yolunu da bulurlar. Bir kez insanlar nasıl yapılacağını anladılar mı gerisi de gelecektir. Geohot’a helal olsun 🙂

 2. SONY'nin CEO'su

  lazboy nick kişi. Öncelikle artık bizim ürünlerimizden herhangi birisini almayacağını duyunca başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Yani şu anda yönetim kurulu üyelerinden Takimosan, Tutsikisalla ve Tutsikiyançek adeta bir eşşek gibi anıra anıra ağlıyor. Senden ricamız ne olur bizim ürünlerimizi al ne olur. sen bizim için çok önemlisin. SONY seni seviyor. Kib. Öptüm by.

 3. tutsikisalla

  lan sony nin ceosu olum bak yönetim kurulundki şahısların adını vermişsin yine 50 kere dedim sana
  sosyal ortamlarda adımızı verme diye tutsikiyançek
  ve tutsikialağzına selamı var sana
  kendine iyi bak öptüm by

Bir cevap yazın