Sony Playstation 3 İçin 3D Teknolojisi Geliştiriyor

3D (üç boyut) bu aralar oldukça popüler. 3D destekleyen LCD’ler, 3D gözlükler, 3D yazılımları, 3D sinema filmleri… Fakat bu zincirin bir halkası eksik, oyun konsolları. Henüz oyun konsollarında 3D görüntü destekleyecek bir teknoloji yok ama bu durum kısa süre içinde değişecek gibi gözüküyor.

Sony donanım pazarlama yönetmeni John Koller, Playstation 3 için 3D desteği geliştirdiklerini açıkladı. Slim dahil şu ana kadar çıkmış tüm PS3 modelleri, bu yaz çıkması planlanan bir firmware güncellemesi ile 3D desteğine kavuşacakmış. Fakat 3D desteği şimdilik bu yaz çıkacak Sony Bravia TV’ler ile sınırlı. Ayrıca Sony’nin PS3 için geliştirdiği 3D teknolojisi, sadece oyunları kapsamıyor, Blu-Ray filmlerde 3D olarak izlenebilecek.

Her ne kadar pahalı ekipmanlar gerektirse de Nvidia sayesinde PC’lerimiz 3D teknolojisi ile tanışmıştı fakat sadece oyunlar içindi bu destek. Sony, bu hamle ile hem PC hem Xbox 360’ın önüne geçebilir çünkü PS3 fazladan 3D Blu-Ray film desteği de sunuyor. Bakalım Microsoft’un buna cevabı ne olacak?

1 Yorum

Bir cevap yazın