Sony, Intel ve Google’dan Google TV Mayıs Ayında Bizlerle Olabilir

Google TV Logo

Google TV

Geçen Mart ayında New York Times gazetesi Google, Sony ve Intel’in güçlerini birleştirerek Google TV adında yeni bir hizmet tasarladıklarını öne sürmüştü. Bu yeni hizmeti destekleyen bir dizi yeni televizyon ve  setüstü ürünün satışına da başlanacağı ve kullanıcıların artık Twitter ve Picasa gibi hizmetlere de oturma odalarının rahat ortamından erişebileceği öne sürülmüştü.

Bloomberg’in bugün bildirdiğine göre, Sony önümüzdeki ay Intel donanımı ve Google yazılımı içeren yepyeni bir dizi ev eğlence sisteminin tanıtımını yapmaya hazırlanıyor. Hatta üç firmanın 19-20 Mayıs tarihinde San Francisco’da, Google’ın desteğinde  yapılacak bir toplantıda yeni çıkacak ürünlere ilişkin ayrıntıları ele alacaklarını da bildirilmiş.

Fazla ayrıntıya ulaşamasak da, Intel’in özelleştirilmiş bir Atom işlemci üzerinde çalıştığı ve Google’ın da Dragonpoint adında yepyeni bir Android işletim sistemi sürümü tasarladığı duyumlar arasında.  Logitech’in de Google TV için yeni bir uzaktan kumanda-klavye karma aygıtı üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Bu ortaklaşa çalışma gerçekleşirse Sony pazarda daha fazla rekabet gücü kazanırken, Intel de bilgisayar pazarından başka alanlara açılma fırsatı bulmuş olacak

Google, Intel ve Sony’nin her üçü de Bloomberg’in bu haberine ilişkin yorum yapmayı reddettiler.

Ayrıntılar (İngilizce)

Bir cevap yazın