Sony İki Yeni E-Kitap Aygıtı Duyurdu ve E-Kitapların Fiyatını İndirdi

Sony hali hazırda satıyor olduğu e-kitaplarının fiyatlarını indirirken, iki  yeni okuma aygıtı modeli kitapseverlerle buluşturdu.

Sony e-book 

Sony pazardaki en ucuz e-kitap aygıtı olarak tanıttığı Sony Reader Pocket Edition’ı 199 Dolardan piyasaya soktu. Bu elektronik kitap 300 adet kitabı hafızasında tutabiliyor ve 5″ boyutunda elektronik mürekkepli bir ekrana sahip. Elektronik mürekkep okuyucu kişiye gerçek kitap hissi vererek gözlerin yorulmasını önlemek amacıyla e-kitaplar tarafından kullanılan bir teknoloji. Şirketin ikinci duyurduğu e-kitap okuyucu Reader Touch Edition ise 6″ dokunmatik ekrana sahip ve buna ek olarak Memory Stick ile SD uyumlu kart yuvası barındırıyor. Fiyatı 299 Dolar ve 25 Ağustos’ta satışta olacaklar.

Sony okuyucu aygıtların haricinde en yeni ve en çok satan e-kitapların fiyatını 10 Dolara indirdi. Sony e-kitap alanında Amazon’un en dişli rakibi konumunda.

Bütün bunlar iyi güzel de, geleneksel kitapların bile pek okunmadığı ülkemizde, okuma aygıtı kullanan ve elektronik kitaplara para harcayan kaç kişi var?

Bir cevap yazın