Sony HMZ-T1 İle Geleceğin Eğlencesine Kucak Açıyor

Başa takılan ekran ile 3D deneyimi…

Sony sözünü tuttu ve CES 2011’de prototip tasarımlarını gösterdiği başa takılan ekranı bugün resmen duyurdu. Ürünün tasarımı bir hayli değişmiş olsa da, özellikler aynı.

Sony head mounted display

HMZ-T1 kod adlı ürün, her iki göze denk gelen 1280*720 çözünürlüklü 0.7 inç’lik iki OLED ekranı sayesinde 20 metre mesafeden 750 inç’lik bir ekrana bakıyormuş hissi veriyor ve kullanıcılara daha önce tatmadıkları bir 3D deneyimi vaat ediyor. Ayrıca Sony, ürüne VirtualPhones teknolojisiyle donatılmış 5.1 surround kulaklık entegre etmeyi de ihmal etmemiş.

HMZ-T1, HDMI giriş ve çıkışlara sahip bir işlemci ünitesine bağlı olarak çalışıyor. Dilersek üniteyi kasktan ayırıp izlemeye TV’den devam edebiliyoruz.

Sony head mounted display 2

Sony HMZ-T1, Japonya’da 11 Kasım’da piyasaya çıkacak. Fiyatı ise 60.000 Yen, yani yaklaşık 785$ olarak belirlenmiş. Ürünün ABD ve Avrupa çıkış tarihleri ise henüz netlik kazanmış değil. Ürünün 15 yaşın altındaki çocuklar tarafından kullanılması ise önerilmiyor.

1 Yorum

  1. Vernoncougar

    Eskıden boyle yuksek teknolojı urunlerını sadece bılımkurgu fılmlerınde gorurduk, sımdı ısteyen herkesın sahıp olabılecegı sıradan seyler olmaya basladı.

Bir cevap yazın