Sony, Hediye Oyunlara Gelen Tepkilere Yanıt Verdi

Sony Entertainment Avrupa İletişim Sorumlusu Nick Caplin, “Hoşgeldiniz Programı” için yapılan eleştirileri PlayStation Blog üzerinden yanıtladı.

PSN LogoPlayStation Network’un tekrar açılmasının ardından Sony, içeriği merakla beklenen Hoşgeldiniz Programı’nın detaylarını PlayStation Blog’dan paylaşmıştı. Ancak ücretsiz oyunlar ve ücretsiz PS+ üyeliği binlerce oyunsever için yeterli gelmemiş olacak ki, Sony’e gelen tepkiler birkaç saat içinde kocaman bir çığa dönüştü. Sony’den de açıklama gecikmedi.

Sony Entertianment Avrupa İletişim Sorumlusu Nick Caplin, Hoşgeldiniz Programı için yapılan eleştirileri PlayStation Blog‘un yorum bölümünde yanıtlamış:

Bu pakette istediğiniz oyunu bulamadığınız için çok üzgünüm. Ucuz PSN oyunları vermek yerine, birbirinden kaliteli Blu-Ray oyunları bir araya getirebilmek için gerçekten çok uğraştık. Bu oyunların ortalama Metacritic puanı 84, yani bunlar gerçekten kaliteli yapımlar. Ancak ne yazık ki kullanıcı tabanı 77 milyonu bulan bir platformda herkesin isteğine ayrı ayrı yanıt vermek gerçekten çok zor.

Nasreddin Hoca’nın da dediği gibi, “eee sen de haklısın be Caplin”.

Bir cevap yazın