Sony Google TV Destekli HDTV ve Blu-ray Oynatıcısını Resmen Duyurdu

Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan bir döküman, Sony’nin geliştirdiği Google TV destekli HDTV’lerin bazı özelliklerini ortaya çıkarmıştı. Sony, şimdi resmen Google TV destekli HDTV’lerin ve Blu-ray oynatıcısını duyurdu.

Sony’nin Google TV destekli HDTV’leri 600 ila 1.400 Dolar arasında değişen fiyatlarla 24″, 32″, 40″ ve 46″ modeller halinde satışa sunulacak. Serinin küçük boyutlu LCD TV’lerinde  CCFL teknolojisini kullanırken; büyük boyutlu LCD’lerde EDGE LED teknolojisini kullanılmış.

Bunun yanında, dört LCD TV de Full HD 1080p çözünürlüğünü destekliyor. Donanım tarafında ise bir Intel Atom işlemci, 4 HDMI, 4 USB 2.0 port ve Wi-Fi desteği gözümüze çarpıyor.

Google TV’nin desteklediği TV kanallarından bazıları şöyle: CNBC, NBA, Netflix. Ayrıca İnternet üzerinden radyo dinleyebiliyor; Twitter ve YouTube’u da ziyaret edebiliyorsunuz. Sony’nin duyurusuna göre, 2011 yılından itibaren Chrome internet tarayıcısı ile internette sörf yapabilecek; dilerseniz Android marketten TV’niz için uygulamalar satın alabileceksiniz.

Sony Google TV LCD TV

Sony Google TV destekli HDTV alacak kadar paranız yoksa, 400 Dolara Google TV destekli Sony Blu-ray oynatıcı da satın alabilirsiniz.

Tüm HDTV’lerde ve Blu-ray oynatıcıda internette sörf yapmayı kolaylaştırmak için bir adet QWERTY klavye pakete dahil olacak.

kaynak: mashable

Bir cevap yazın