Sony-Ericsson Cyber-shot S003 Kamera-Telefon Suyu Çok Seviyor

Bu 12.1 megapiksel su geçirmez telefon-kamera karması yalnızca Japonya’da var… Şimdilik.

Sony-Ericsson Cybershot SE S003

Sony-Ericsson Cybershot SE S003 - Dalıyor mu, duş mu alıyor bilemiyoruz.


Sony-Ericsson S003 Cyber-shot modeli Japonya’da tanıtıldı. 12.1 megapiksel kamera ve GSM/CDMA telefon yeteneği bulunan bu karma aygıt hem iyi bir telefon, hem de becerikli bir kamera olmaya çalışmış.

S003 kamera olarak Sony’nin bilindik kullanıcı dostu otomatik ayarlı fotoğraflama seçeneklerini barındırıyor. Sony’nin diğer tüm tıkla-çek ürünlerinde bulduğumuz özellikleri, hatta Exmor CCD’leri bile bu karma aygıtta bulmak mümkün. Ekisk olan tek şey 16 milyon renk gösteren 3.2″ 480 x 854 LCD ekranın dokunmatik olmaması.

Telefon olarak S003 dünyanın her yerinde çalışabiliyor ve kayarak açılan bir tuş takımı var. GPS, Bluetooth, TV alıcısı, FM radyo, ivmeölçer özellikleri bulunan S003‘ün tek eksiği Wi-Fi kablosuz desteği bulunmaması.

S003‘ün belki de en önemli özelliği reklamlarında da belirtilen su geçirmezliği. Ancak bu konuda yeterli İngilizce kaynak bulamadığımızdan dalmaya uygun mu, yoksa yalnızca yağmur altında mı yeterli bilemiyoruz. Yine de suya dayanıklı olduğunu güvenle söyleyebiliriz.

Sony-Ericsson Cyber-shotS003‘ün Japonya dışında çıkıp çıkmayacağını çok yakında göreceğiz. En azından sizi sürekli kıyafetinizle suya atmaya hevesli arkadaşlarla dolu bir tatil köyünde cebinizde olmasını isteyeceğiniz bir kamera-telefon birleşimi olduğu kesin.

Bir cevap yazın