Sony Chrome-OS Tabanlı VAIO Cihazlar Üzerinde Çalışıyor

Gelen raporlara göre Sony, VAIO markası altında, Chrome OS tabanlı hibrid bir notebook/PC üzerinde çalışıyor.

SonyInsider internet sitesinin haberine göre Sony, VAIO markası altında, Chrome OS tabanlı dizüstü/netbooklar üzerinde çalışıyor. Tegra 2 işlemciden güç alacak yeni VAIO netbooklar tıpkı Chrome Cr-48 prototipinde gördüğümüz gibi bir klavyeye sahip olacakmış.

Habere göre, Chrome OS tabanlı VAIO’larda 1366×768 çözünürlüğünde 11.6″ LCD ekran, 1 GB bellek, 16 GB electronic multimedia card (eMMC), çok düşük güç tüketen bir GeForce GPU,  8 saat çalışma ömrü sağlayan bir batarya ve kablosuz WAN özellikleri olacak.

Sony VAIO X

Chrome OS dizüstüne ek olarak, Sony’nin hibrid bir  VAIO PC üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bu cihazın da Intel kablosuz görüntü aktarım özelliği, dahili bir SSD, bir Intel i7 işlemci, Intel Thunderbolt teknolojisi, 3D desteği için HDMI 1.4 çıkışı ve  8 ila 16.5 saat çalışma ömrüne sahip bir batarya ile gelmesi bekleniyor. Bununla birlikte, cihazın özel bir yuva sayesinde harici GPU (AMD Whistler-XT 1 GB VRAM), Blu-ray yazıcı, HDMI-VGA çıkışları ve Ethernet-USB çıkışları gibi ekstralar destek vermesi bekleniyor.

Sony’den henüz konuyla ilgili bir yorum gelmedi.

Bir cevap yazın