Sony BMG Siteleri De Kırıldı

Sony BMG Japonya ve Yunanistan sitelerinin de kırıldığı rapor edildi.

Sony LogoSony’nin bela başından eksik olmayacak gibi duruyor. Gün geçmiyor ki Sony’nin güvenlik açıklarına ilişkin bir (hatta birkaç) haber yapmayalım. Sony sunucularında kimlik avı sitesi bulundu başlıklı son haberimizden sonra, şimdi de Sony BMG müzik ve eğlence bölümü korsanların hedef tahtasında gibi görünüyor.

Sony BMG Yunanistan ve Japonya sitelerinin kırıldığı, sitelere kayıtlı kullanıcılara ait kimlik ve kayıt bilgilerinin, kimliği bilinmeyen kişilerce, halka açık pastebin.com sitesinde yayınladığı bildirildi. Korsanların bir SQL açığını keşfetmiş olduklarından şüpheleniliyor ve benzer yapıdaki sitelerin tümünün kırılmış olabileceğinden endişe ediliyor, özellikle de korsanların neredeyse bir aydır sitelerin vertabanlarına erişim sağlayabildiklerinin anlaşılmasından sonra.

Geçen hafta Sony başkanı Howard Stringer hiçbir sistemin %100 güvenli olamayacağını, PSN kesintisinin “ağın gelişimi içinde bir hıçkırık tutması” olduğunu söylemişti. Ancak başka Sony sistemlerinin de yaşadığı güvenlik sorunları düşünülürse, firmayı daha çok hıçkırık tutacak, hatta bayağı nefessiz de bırakacak gibi görünüyor.

Sony bu yeni saldırılara ilişkin henüz resmi bir açıklma yapmış değil.

Bir cevap yazın