Sony Android-Tabanlı S1 ve S2 Tabletlerini Duyurdu

Sony, kod adı S1 ve S2 olan iki yeni Anroid-tabanlı tabletini duyurdu.

Uzun bir süredir Sony’nin ne zaman tablet piyasasına gireceğini merak ediliyordu. Zira tüketici elektroniğinin hemen her dalında bir ürünü olan Sony’nin bu alandan uzak durması pek olası değildi. Ve, nihayet Sony, kod adı S1 ve S2 olan Android-tabanlı yeni tabletlerini duyurdu.

Sony’nin S1 tableti 9.4″ boyutunda daha çok medya uygulamaları için tasarlanmış bir tablet. S2 ise, iki adet 5.5″ ekrana sahip, mobil iletişim ve oyun için tasarlanmış katlanabilir bir

tablet. Tabletin alt kısmında bulunan ekranın tıpkı Nintendo DS’de olduğu gibi oyunlar için kullanılması muhtemel.

Sony Tablet S1 ve S2

Android 3.0 yüklü olarak gelmesini beklediğimiz Sony tabletlerin donanım tarafına baktığımız zaman çift çekirdekli Tegra 2 işlemciden güç aldığını görüyoruz. Wi-Fi, 3G veya 4G bağlantıları destekleyecek tabletlerde ayrıca Sony BRAVIA TV’ler ile iletişim için IR portu olduğunu görüyoruz. Sony, daha önce 2011 model BRAVIA TV modellerinde Android ve iOS cihazlarının kumanda ve klavye olarak kullanılabileceğini açıklamıştı.

Ayrıca, her iki tablet de oyunlar için PlayStation Network ve medya uygulamaları için Qriocity desteği ile satışa sunulacak.

Sony, tabletlerin bu yıl içinde piyasaya çıkacağını açıkladı, ama fiyat hakkında bir yorum da bulunmadı. Sony’nin tablet pazarındaki hedefi, 2012 yılında Apple’ın ardından ikinci büyük tablet üreticisi olmak.

kaynak: techspot

1 Yorum

Bir cevap yazın