Sony 535 Bin Dizüstü Bilgisayarını Geri Çağırdı

Sony, Vaio F11 ve CW2 dizüstü bilgisayarlarda görülen aşınma sorununun ciddiyeti üzerine 535 bin dizüstü bilgisayarı geri çağırdı.

Sony LogoSony, Vaio F11 ve CW2 serisi dizüstü bilgisayarların iç ısı yönetim sisteminde görülen bir hatadan dolayı fazla ısındığını, bu durumun klavye ve kasada deformasyona yol açabildiğini hatta yangın bile çıkabildiğini açıkladı.

Sony, BIOS güncelleme ile bu sorunun çözülebildiğini ve bu seri dizüstü sahibi kimselerin Sony servislerine başvurmalarını söylüyor.

Vaio F11 ve CW2 dizüstü bilgisayarlarda şimdiye kadar 30 yangın vakası görülmüş neyse ki, bu durumların hiç birinde herhangi bir yaralanma söz konusu değil.

Vaio F11 ve CW2 bir dizüstü bilgisayar sahibiyseniz hemen Sony yetkili servislerine başvurmanızı öneriyoruz.

2 Yorum

 1. denklem

  Merhaba Tahir,

  Oncelikle bilgi mesaji icin cok tesekkurler.

  Bende bir Vaio F11 kullanicisiyim yazdigin mesaj uzerine yasadigim bolgedeki Vaio yetkili servisini aradim. Yetkili servis F11 ve CW2 serilerinde boyle bir sorun oldugunu kabul ediyor fakat bu sorun icin bilgisayarlarin toplanmadigini bu sorunu giderecek bir guncelleme oldugunu ifade ediyorlar . Gerekli guncellemenin VAIO Update tarafindan yapildigini soyluyorlar. Kullanicilarin yapmasi gereken sadece guncellemeri kontrol edip gerekli olarak gosterilen guncellemere izin vermesi.

  Iyi calismalar…

  • Tahir Meylani

   Merhaba

   Ek bilgi için teşekkürler.

   Bu seri dizüstü bilgisayarlara sahip olanlar sanırım ne yapmaları gerektiğini öğrenmiş oldular.

   Yurtdışı kaynaklarda haber “geri çağrıldı” diye geçiyor. Sanırım olay abartılmış.

Bir cevap yazın