Sony 3DS’in 3D Teknolojisini Beğenmiyor

3DS, E3 2010’da diğer firmaların neredeyse hepsinin şovunu çaldı (bir tek PS3’te 30 saniyelik Portal 2 klibi yayınlayan Valve’ın şovunu çalamadı). 3D teknolojsi ile, platform için çıkan oyunların bolluğu ile, grafiksel kapasitesi ile herkesi kendine hayran bıraktı 3DS. Ancak Sony CEO’su Kaz Hirai yine duramadı, durunamadı, dolaylı yoldan da olsa Nintendo’ya çamur atmayı ihmal etmedi.

Hirai’ye göre, Sony aslında portatif aletlerde 3D teknolojisini araştırmış ve teknolojinin şu andaki durumunu yetersiz bulmuş. PS3’e 3D özelliği  ise PS3 satışlarını arttıracağı düşünüldüğü için konulmuş. Tabi bunları 3DS hakkında birşeyler sorulunca söylemiş, bu yüzden biraz “çamur atmaya” dönüşüyor olay.

Asıl işin ilginç kısmı ise Hirai’nin 3DS’i henüz görmemiş olması. Yani tamamen kendi yaptıkları araştırmalar üzerinden gidiyor bu konuşmayı yaparken. Belki 3DS’in 3D özelliği Sony’ninkinden daha kaliteli? Nereden biliyorsunuz ki? Ben boş konuşma, sırf laf söylemiş olmak için laf söyleme diye buna derim.

Umuyorum ki Sony, PS3’ün ilk çıktığı zamanlarında olduğu gibi agresif zamanlarına geri dönmüyordur. Şirketin sağlığı açısından pek iyi değil çünkü.

Bir cevap yazın