Sony 25″ ve 17″ OLED Ekranlarını Duyurdu

OLED teknolojisini kullanan monitörlerin masalarımızı şenlendirmesine daha çok var, ama Sony, profesyoneller için OLED ekranlarını duyurdu.

OLED ekranları şimdilik sadece bazı akıllı cep telefonlarında görebiliyoruz. Üretim maliyetleri dolayısıyla büyük boyutlarda OLED ekranlar şimdilik pek pratik görünmüyor, yine de zengin renk aralığı, keskin kontrastı ve enerji verimliliği ile satın almada fiyatın kriterinin  daha sonra geldiği profesyonel uygulamalar için OLED teknolojisine sahip monitörler görebiliyoruz.

Sony’nin geliştirdiği OLED ekranların ise diğer OLED ekranlardan farklı bir özelliği var. Sony, BVM-E serisi ile dünyanın ilk RGB 10-bit HD OLED monitörlerini geliştirdiğini duyurdu.

3G/HD/SD-SDI, HDMI ve DisplayPort çıkışlarının olduğunu 17″ ve 25″ boyutlarındaki OLED ekranlarda 1920×1080 ekran çözünürlüğü görüyoruz. Bu monitörlerin standart parlaklığı ise 100 cm/m2.

Sony OLED Ekran

Kullanıcılara son derece yüksek kalitede görüntüler sunan yeni OLED monitörlerimiz profesyonel ekranlar için bir sonraki adım” diyen Sony Electronics profesyonel çözümler ürün müdürü Gary Mandle, sözlerine şöyle devam ediyor “Bu devrim yaratan teknoloji, ekran performansının ve hassasiyetinin önemli olduğu alanlar için eşsiz bir çözüm”

BVM-E250’nin Nisan ayında bulunabilir olması bekleniyor, 17″ BVM-E170 ise Haziran ayında piyasaya sunulacak. Tabi ki, profesyoneller için üretilmiş gelişmiş ürünler öyle pek ucuz değiller; zira BVM-E170 15,710 dolar, BVM-E250 ise 28,910 dolar fiyat etiketiyle alıcılarını bekliyor olacaklar.

4 Yorum

  1. bluetime

    ooh ooh suyundan da 😀
    fiyatlar araba fiyatı.
    alınabilir olması için 3-4 sene geçmesi gerek ozamanda amoled vs peydah olur.
    ama küçük ekranlılarda(bu tanımda biyolojik sınıflandırma gibi eklem bacaklılar,omurgasızlar gibi:D) örneğin cep tel.,pda,tablet pclerde kullanılmaya başlandı.

Bir cevap yazın