Sonunda Bu da Oldu: Facebook’tan Mesaj Aldığınızda Sizi Uyaran Elbise

Tüm dünyada bir Facebook çılgınlığı almış başını gidiyor. İlginç videolar, garip uygulamalar, yüzlerce yorum, özel mesajlar, arkadaşlık teklifleri, geyik sohbetler… Facebook, şu an milyonlarca üyesiyle dünyanın en büyük sosyalleşme sitesi ve Facebook’a olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Haliyle bu kadar yoğun ilgiyi üstünde toplayan bir site için “zekice” icatlarda yapılmıyor değil. İşte bunlardan bir tanesi daha ve sonuncusu olmayacağına bahse girerim.

Facebook ping elbise

Jennifer Darmour adlı bir tasarımcı, oldukça sıradışı bir elbise tasarlamış.  Bu elbiseyi ilginç kılan ise siz Facebook’tan bir mesaj aldığınız zaman sizi uyarıyor olması. Nasıl mı? Omuzunuzda bulunan titreşim aygıtı ile. Bu sayede siz de günün her dakikası telefonlarınızı “acaba Facebook’tan bana mesaj gelmiş mi?” diye kurcalamak zorunda kalmıyorsunuz. Tabi ki, bu elbise size gelen mesajları falan göstermiyor. Mesaj geldiği zaman tekrar telefonlara veya bilgisayarlara sarılmak zorundasınız.

Elbise, Wireless ile Facebook sayfanızla iletişim kuruyor ama tasarım şu an prototip aşamasındaymış. Henüz çalışan örnekleri hazır değilmiş. Ne diyelim, saçma icatlar albümü 21. yüzılda da boş kalmayacak gibi gözüküyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Ping elbise ping omuz uyarı

ping facebook elbise dizayn Facebook ping

2 Yorum

Bir cevap yazın