Sonbahar 2002 IDF – 3. Gün Bir IDF Videosuna Ne Dersiniz?

THG geleneğine uyarak size alışılmamış şeyler sunmaya devam ediyoruz. IDF vesilesiyle size 4. videomuzu sunacağız; böylece sesiyle görüntüsüyle IDF’ten 5 dakikalık bir kesiti izleyebileceksiniz. Zaman sınırlamaları nedeniyle belirli bir konuya odaklanan bir video sunmamız pratik olmadığından, son 3 gündür IDF’te gördüğümüz önemli sahnelerden bir video kolajı sunmayı uygun bulduk.

Bu videoda Intel’in Pentium 4’ü 4.7GHz’e çıkardığını, Starbucks başkanının kablosuz iletişim hakkındaki konuşmasını, Microsoft’un Tablet PC teknolojisini ve Media Player 9 Video Smoothing’i sunuşunu, Intel’in HyperThreading’de tam gaz ilerlediğini, çalışır durumdaki 4 işlemcili bir Itanium 2 sunucuyu, Fujitsu’nun 2.5″ 9.5mm Seri ATA disk duyurusunu, çalışır durumdaki Seri ATA diskleri, ViewSonic’in yeni V1100 tablet PC’sini, Adaptec’in iSCSI’sini, LSI’ın SCSI ve Seri ATA çözümlerinin performansı ile ilgili demosunu, Intel’in Banias geliştirme platformu ile ilgili kısa turunu ve IDF’ten başka bazı görüntüleri bulacaksınız.

THG’nin 4. Videosu: Teknik Veriler
Çözünürlük 720 x 576 piksel
Ses Stereo, 16 Bit, 44 KHz
Ses Veri Akış Hızı 96 KBit/sn (12 KByte/sn)
Video Veri Akış Hızı 350 KBit/sn (43 KByte/s)
Toplam Veri Akış Hızı 446 KBit/s (55 KByte/s)
Video codec’i MPEG-4 DivX, 5.02 Pro Codec, 2 Pass
Ses Codec’i MPEG-1 Layer 3 (MP3), Fraunhofer
Renk Standardı YUV
Uzunluğu 5:32 dk.
Dosya Boyutu 17.3 MB

Videoyu Oynatmak İçin Gerekenler

THG videosunda kullanılan DivX sıkıştırma/çözme algoritmasını kaldırabilecek yüksek performanslı bir işlemci gerekmektedir. Ayrıca videoyu oynatabilmeniz için sisteminizde DivX 5.02 codec’i kurulu olmalıdır.

Windows’un çoğu sürümü MP3 çalabildiği için, videonun MP3 formatındaki sesi için ayrı bir codec’e ihtiyaç yoktur

Not: Bu video eski DivX sürümleri ile çalışmaz. İzleyebilmek için 5.02 sürümü kurulu olmalıdır.

Videoyu indirmek için aşağıdaki link’lerden birini tercih edebilirsiniz.


Sunucu 1

Sunucu 2

Bir cevap yazın