Sonbahar 2002 IDF – 1. Gün

Sonbahar 2002 IDF - 1. Gün

Intel yılda iki kez ABD’de Intel Developers Forum (IDF) adını verdiği etkinliği düzenleyerek, endüstrideki kişilere bir araya gelme, Intel ve ortakları gelecek 6 ay boyunca neler pişirip sofraya sunacak görme olanağı sunuyor. Bu etkinlik San Jose, California’da düzenleniyor ve burada hava doğal olarak gayet iyi; ancak asıl soru, bizi hangi yeni sürprizlerin beklediği.

Birinci gün genelde hareketliliğin yeni yeni başladığı, etkinliğin ısınma hareketleri yaptığı gün oluyor. Bu yıl da farklı değildi. Ancak burayı ziyaret eden herkesin size söyleyeceği gibi, etkinlik hızla tempo kazanıyor ve ciddi bir koşuşturmaca başlıyor. IDF her zaman bir Teknoloji Fuarı olmaktan çok teknik brifingler dizisi olagelmiştir; ancak bu durum iyi bilgilerin alınamayacağı, güzel demoların yapılmayacağı anlamına gelmiyor – ancak diğer fuarlardaki standlarda gördüğünüz abartılı tanıtımları, şovları, aşırılıkları IDF’ten beklemeyin. Çünkü IDF tamamen teknolojiye odaklı bir etkinlik. Sektörde neler olup bittiğini öğrenmek istiyorsanız, kaldırtabileceğinizden daha fazla gelecek vizyonunu, katılabileceğinizden daha fazla teknik brifingi burada bulacaksınız.

Patrick Gelsinger’in Açılış Konuşması & Bir Mesaj

Patrick Gelsinger IDF Sonbahar 2002'nin 1. Gününde açılış konuşmasını yaparken.

Patrick Gelsinger IDF Sonbahar 2002’nin 1. Gününde açılış konuşmasını yaparken.

Intel Başkan Yardımcısı ve CTO’su Patrick Gelsinger gelecek vizyonları ile dolu mükemmel bir sunumla etkinliği açtı. Bu vizyonun önemi, bir mesaj taşımasındaydı. Mesaj ise, Intel’in bilişime güç veren silikonu üretmeye devam edeceği ve bilgiye her zaman, her yerden, herhangi bir cihazdan erişebilmemiz için gerekli araçları sağlamaya yöneleceğiydi.

Bir cevap yazın