Sona Yaklaşıyoruz – Bir THG Tartışma Platformu

Geçenlerde yonga işinde çalışan bir arkadaşım ile sohbet ediyorum. Kendisi bana kendi firması için para bulmak konusundaki düşüncelerini anlatıyordu. Birkaç yıl önce olsaydı bu konuda ciddi ciddi konuşabilirdik. O zamanlarda bu konuda girişim yapan firmalar için kucak dolusu para bulmak oldukça kolaya benziyordu.

Ancak artık durum böyle değil. Demek istediğim şu: Kim gider de yeni yeni işe başlayan bir yonga şirketine parasını yatırır? PC dünyasını ele geçirmek niyeti ile ortaya atılan firma kaldı mı artık? Hiç sanmıyorum.

Bu hafta mikroişlemci forumu başlıyor. Bu forum sırasında genelde ilgi çekici teknolojik dedikodular ortalıkta dolaşır. Ben de 2003 yılında mikroişlemci dünyasını nelerin beklediğine dair biraz fikir jimnastiği yapmak istedim. İlham kaynağım şu iki yazı oldu:

Açıkça görülüyor ki işler bu aralar biraz sallantıda. Craig Barrett bile 2003’te durumun 2002 kadar iyi olmayacağını kabulleniyor. Eğer bu konuda şüpheleriniz varsa, eski kayıtlara bir göz atmalısınız:


  • Microprocessor Forum 1997:
    ,  • Microprocessor Forum 1998:
  • Microprocessor Forum 1999:
  • Microprocessor Forum 2001:

Elbette, aynı zamanda bu tür zamanların “fırsat zamanları” olduğunu da iddia edebilirsiniz. Ne de olsa, Microsoft bile ekonomik küçülmenin söz konusu olduğu bir zamanda işe başlamıştı, değil mi?

Peki, önümüzdeki yıllarda teknoloji dünyasını neyin ateşe vereceği konusundaki fikirlerinizi paylaşmıyorsunuz? Acaba sizin PC’ler ile ilgilenmeye devam etmenizi ne sağlayabilir? Fikirlerinizi okuyacak ve ileriki günlerde bu fikirlerden alıntılar yapacağız.

Tartışmaya buradan katılabilirsiniz


Eğer isterseniz siteye girebileceksiniz.

Bir cevap yazın