Sledgehammer 95 Puan Alacak Bir Call of Duty Oyunu Yapmak İstiyor

Sledgehammer, geliştireceği ilk Call of Duty oyunuyla gözünü zirveye dikti.

Kadrosunda Dead Space, Ratchet & Clank gibi oyunların yapımında görev almış tecrübeli isimler olsa da 2009 yılında kurulan Sledgehammer Games için bu yıl raflara çıkmasını beklediğimiz Call of Duty oyunu ilk ve en büyük sınav olacak hiç şüphesiz. Her şeyden önce bu oyun Call of Duty serisi için de bir ilk olacak. Zira oyun alıştığımız FPS mekaniklerinden ziyade aksiyon/macera dinamiklerine ağırlık verilerek geliştiriliyor. Bununla birlikte Sledgehammer’ın Infinity Ward’un Call of Duty: Modern Warfare 3 projesine de yardım ettiğini biliyoruz.

Sledgehammer Games banner

Sledgehammer Games’in ilk Call of Duty sınavı hızla yaklaşırken, firma da bugün oyunun tamamen hatasız bir şekilde yayınlanmasına yardımcı olacak kalite test elemanları aradığını duyurdu. Özellikle ilanda yer alan 95+ puan hedefi de geçtiğimiz haftalarda Crytek’in yaptığı “Crysis 2 90 üstü puan almalı” açıklamalarına güzel bir gönderme olmuş.

Beklentiler yalnızca Sledgehammer cephesinde yüksek değil. Activision da bu yeni Call of Duty oyununu yılın en büyük yapımı olarak değerlendiriyor. Ne var ki şimdilik oyun tam bir sır. Yani zaman yine her şeyin ilacı olacak. 🙂

5 Yorum

 1. Ziyaretçi

  Activision’ın taktiği harika,sürekli farklı firmaya ver oyunu,yeni firma eski firmadan daha iyi bir oyun çıkartmak için hırs yapsın,insanlar da heyecanlansın acaba nasıl olacak diye,oyun sürekli gündemde olsun,süpermiş lan.

  • Ziyaretçi

   ama böylelikle her defasında amerika yeniden keşfedilmiş oluyor. az gittik uz gittik dere tepe düz gittik ama bir arpa boyu yol gittik. modern warfare 1’den beri grafiksel olarak hiçbir yenilik yok. sebebi sürekli yeni firmalar yapıyor oyunu.

  • Ziyaretçi

   ben zaten düşük çözünürlükte oyun oynamam. monitör yerine lcd tv kullanıyorum 106 ekran. aa ve af yi sonuna kadar açarım. takıldığı yerde bilgisayarı değiştiririm. sürekli üst düzey bilgisayarım oldu işim gereği ve oyuna da oldukça zaman ayırırım. cod modern warfare 2007 oyunu, 2010 sonunda da cod black ops çıktı. arada grafiksel olarak 3-3.5 yıllık bir fark yok. hatta modern warfare 2 bile black ops’tan daha iyi grafiksel olarak. demek istediğim aynı firma üstüne düşse 2007 – 20010 arasında grafiksel olarak daha çok ilerleyebilirdi.

Bir cevap yazın