Skyrim Sınırları Zorluyor

Bu sefer haberimiz görsellikle ilgili değil.

Skyrim ile ilgili çıkan haberleri yakından takip ediyorsanız, Bethesda’dan Pete Hines’ın oyunda cinsiyeti ne olursa olsun istediğimiz kişiyle evlenebileceğimizi açıkladığından haberiniz vardır muhtemelen.

Skyrim’in bir takım çevreleri rahatsız edebilecek bir başka yanı da İngiliz Film Sınıflandırma Kurulu‘nun (BBFC) 11 Kasım’da raflara çıkacak oyun ile ilgili yaptığı değerlendirme raporunda karşımıza çıktı.

Rapora göre oyunda grup olarak bir takım yamyamlık faaliyetlerine katılabileceğiz istersek.

Aslına bakarsanız Skyrim’de dilersek yamyamlık yapabileceğimiz daha önce ortaya çıkmıştı. Hatta Fallout 3 ve New Vegas’ta da yamyamlık yapabildiğimizi düşününce bu çok da büyük bir sürpriz olmamıştı. Hatta son Elder Scrolls oyunu Oblivion’da vampirlik oyunun önemli mekaniklerinden biriydi. Ancak bu kez geniş çaplı grup faaliyetlerine katılabiliyor olmak, hiç şüphesiz bir takım çevreleri rahatsız edecektir.

Skyrim’in PEGI’den 18+ derecelendirmesi alan ilk Elder Scrolls oyunu olmasına şaşırmamak gerek sanırım. Bütün bunlara rağmen BBFC’nin oyunu 15+ olarak derecelendirmiş olması da enteresan olmuş. Neyse…

Elder Scrolls V: Skyrim, 11 Kasım’da PC, PS3 ve Xbox 360 platformları için raflarda olacak.

1 Yorum

Bir cevap yazın