Skyrim PC’de Çok Daha İyi Görünecek

Nisan ayında PC ve konsol versiyonları aynı görünecek diyen Todd Howard, QuakeCon 2011’de çark etti.

Redguard ve Battlespire’ı da sayarsak yedinci Elder Scrolls oyunu olacak Skyrim, sonbahar döneminin en büyük yapımlarından biri hiç şüphe yok ki. En azından Oblivion’dan daha derin olacağını düşündüğümüz oynanış mekanikleri ve bizleri Oblivion’ın 300 yıl sonrasına, Elder Scrolls’ta geçen büyük kehanetin eşiğine konuk edecek merak uyandıran hikayesi kadar muhteşem görselleriyle de RPG severlerin ağızlarını sulandırıyor. 

Dün sona eren QuakeCon 2011’in de RAGE ile birlikte en ağır konuğuydu Skyrim ve demo gösteriminin Xbox 360’ta yapılması biraz eleştirildi. Zira id Software, RAGE’i PC’de de göstermeyi akıl etmişti ve açıkça söylemek gerekirse festivale katılan birçok oyunsever Skyrim’i Xbox 360’ta çok da etkileyici bulmamıştı. Bethesda CEO’su Todd Howard ise gelen eleştirilere sıcağı sıcağına yanıt vermiş.

Sizi temin ederim Skyrim PC’de çok çok daha iyi görünecek.

Fallout 3’ü yaptıktan sonra düşündük ki yeni bir Elder Scrolls oyunu yapacağız. Acaba bu oyun için yeni nesil donanımları mı beklemeliydik?

Skyrim için PC, PS3 ve Xbox 360’ta yapabileceğimiz şeyler konusunda çok uzun bir özellikler listemiz vardı. Bir Elder Scrolls oyunu yaptığımızda amacımız görsel olarak fantastik bir dünyanın ekranda hayat bulması.

Evet, açıkçası Skyrim’in DX 11 desteğine sahip olmadığı halde PC’de çok daha kaliteli görüneceğini tahmin etmek pek zor değildi. Nitekim Todd Howard’ı Nisan ayında öyle iddialı konuşmaya iten şey neyse, bugün eleştiriler karşısında çark etmesini sağlayan şey de o… Ticari kaygı. 🙂

Skyrim galerimize bir göz atmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

Bir cevap yazın