Sizce Blizzard Starcraft 2 İçin Ne Kadar Para Harcamış Olabilir?

Blizzard, Starcraft 2 satışlarına bayağı güveniyor olmalı.

StarCraft 2 LogoSanırım şunu kabul etmemiz gerekiyor PC için özel olarak geliştirilen video oyunları eskisi kadar popüler değil. MMORPG oyunları haricinde PC’ye özel olarak geliştirilen son büyük bütçeli oyun olarak Crysis’i hatırlıyorum ama o da devam oyunu ile konsollara doğru boynunu uzattı.

Bu saatten sonra PC’ye özel MMORPG türü haricinde büyük bütçeli bir oyun gelmez derken Starcraft 2’i hepten gözden kaçırdığımı fark ettim. Aslında Starcraft 2’nin büyük bütçeli bir oyun olduğunu biliyordum ama lafını çekinmeden söyleyen biri olarak tanıdığımız Activision CEO’su Bobby Kotick’in “Starcraft 2’nin bize maliyetli 100 milyon Doların üstünde” açıklaması beni bir hayli şaşırttı.

100 Milyon Dolar… Bu rakam, karşımızda en az GTA 4 ve Red Dead Redemption kadar maliyetli bir oyun olduğunu gösteriyor.

Bobby Kotick, Stacraft 2’nin maliyetini hesaplarken ne gibi kriterleri göz önüne aldığını açıklamamış (mesela Battle.net bu rakama dahil mi?) ama neresinden bakarsanız bakın 100 milyon Dolar büyük bir rakam.

Gördüğünüz gibi Activision-Blizzard, Starcraft 2’i geliştirmek için hiç bir masraftan çekinmemiş. Bu kadar para olumlu kullanılmış mı, bu sorunun cevabı da 27 Temmuz günü cevabını bulacak.

1 Yorum

Bir cevap yazın