Sislerin Arasında Hayatta Kalma Mücadelesi: Black Death

I am Alive projesinin arkasındaki isim Darkworks’un yeni oyunu belli oldu.

Darkworks bugün yeni hayatta kalma (survival) FPS oyunu Black Death’i resmen duyurdu ve oyunun internet sitesini açtı. Oyun dünyasını yakından takip eden okuyucularımız, Fransız bağımsız oyun geliştiricisi Darkworks’u Cold Fear, Alone in the Dark: The Nightmare ve daha geliştirilme aşamasında Ubisoft tarafından satın alınan I am Alive projelerinden hatırlayacaklardır. Bu oyunlar arasındaki ortak noktayı da söylememe gerek yok sanırım.

Darkworks, Black Death ile de stüdyo geleneğini bozmuyor ve en iyi bildiği işi tekrarlamaya devam ediyor. Yalnız bu oyunun FPS bakış açısına sahip olması oyunun dinamiklerini bir nebze değiştirebilir.

Black Death, Amerika’nın New Orleans şehrinin gizemli bir sis tarafından kuşatılması ve ardından mutasyona uğrayan insanların hikayesine odaklanıyor. İlk bakışta sıradan gelen bu hikaye, farklı oynanış öğeleri ile zenginleştirilmeye çalışılmış.

Black Death

Evet, şimdilik oyun hakkında çok fazla bilgimiz yok, ama oyunun internet sitesinden öğrenebildiğimiz kadarıyla mutasyona uğrayan insanları illaki öldürmemiz gerekmeyecek, pnları tedavi edebileceğiz de, ayrıca hazırladığımız farklı kimyasal silahlar ile insanları iyileştirebilmemiz de mümkün.

Oyun boyunca New Orleans’ı kaplayan bu gizemli sisi bir silah olarak kullanabileceğimiz gibi, sisin nereden ve nasıl geldiğini de araştıracağız.

Oyunun Playstation 3, Xbox 360 ve PC için geliştirildiğini biliyoruz, ama çıkış tarihi konusunda “Black Death çıkış tarihi belli oldu” haberimize kadar beklemeniz gerekecek sanırım. Ve içimden bir ses bu oyunun I am Alive projesinden önce piyasaya sürüleceğini söylüyor.

1 Yorum

Bir cevap yazın