SiS Yarışa Katılıyor: Athlon 64 İçin SiS 756 PCI Express Yongaseti

SiS Yarışa Katılıyor:  Athlon 64 İçin SiS 756 PCI Express Yongaseti

Birkaç aylık gecikmeden sonra, Tayvanlı üretici SiS, Athlon 64 için olan PCI Express yongasetiyle bu alandaki rekabete katıldı. Athlon yongasetleri, bellek denetleyicisinin işlemci üzerinde olmasından dolayı başarım açısından çok az farklılık gösteriyorlar. Fakat diğer taraftan anakartların sundukları özellikler her geçen gün artıyor. NVIDIA ve VIA’nın sunduğu özelliklerle baş edebilmek için, SiS’in son kullanıcının hoşuna gidecek pek çok özelliği bir pakette toplaması gerekiyor.

Bugünlerde anakartlar ortalama bir kullanıcının bütün gereksinimlerine cevap verecek şekilde üretiliyorlar. Bu özelliklerin aslan payı yongasetleri tarafından sunuluyor, zaten şu anda piyasada bulunan yongasetleri pek çok arayüzün birleşmesinden oluşuyorlar. Bu özellikler arasında sadece PCI ve PCI Express yok, USB 2.0 bağlantılar, seri ATA girişler, ağ denetleyicileri ve FireWire veya RAID işlevi gibi fazladan diğer özellikler de yer alıyor. Hatta çoğu üretici bu özelliklerin için iyi bir ses sistemini de eklemeyi unutmuyor.

Peki o zaman günümüz yongasetleri hangi açılardan birbirlerinden ayrılıyorlar? Aklınıza şöyle bir soru gelmesi çok doğal, bu işlere yeni başlayan bir kullanıcının farklı sistemler arasındaki farkı anlaması mümkün mü? Evet hala yongasetleri arasında seçim yapabilmek için karar vermemizi kolaylaştıracak nedenler mevcut.

Bir cevap yazın