Singularity Çıkış Tarihi Belli Oldu

Heretic, HeXen, Soldier of Fortune gibi isimleri oyun tarihine altın harflerle kazınmış oyunların yaratıcısı Raven Software’in iki yıldır üzerinde çalıştığı bilim kurgu temalı FPS oyunu Singularity’nin çıkış tarihi, dün yayınlanan güzel bir videoyla açıklandı. Buna göre; daha önce yayıncı Activision tarafından sonbaharda çıkacağı duyurulan Singularity ile buluşma tarihimiz 29 Haziran.

Soğuk Savaş’ın ilk yıllarında, Katorga 12 isimli gizemli bir adada yürütülen gizli bir Sovyet Rusya deneyinin kontrolden çıkmasının ardından yaşanan enteresan olayları konu edinecek Singularity, Unreal 3 motorunun tüm nimetlerinden faydalanacak.

Singularity’nin asıl ilgi çekici yanı ise; oyun mekaniklerinin, zamanı kontrol edebileceğimiz gizemli bir aletin etrafında şekillenecek olması. Bu, Saber Interactive’in TimeShift’iyle Raven’ın bir önceki oyunu Wolfenstein arasında bir özellikmiş gibi dursa da Singularity’de zamanı kontrol etme gücü çok enteresan şekillerde karşımıza çıkacak. Yeri geldiğinde yerle bir olmuş bir binayı zamanı geri alarak eski haline getirirken, yeri geldiğinde de bir kilidi açmak için onu zamanda hızlıca ileri alarak paslanmasını sağlayacağız. Hatta karşımıza çıkan bir düşmanı ortada sadece kemik ve toz kalana kadar yaşlandırmamız veya zamanı geri alarak bir plasentaya çevirmemiz bile mümkün. Kulağa oldukça hoş gelse de “Singularity ile zamana tam anlamıyla hükmedeceğiz” demek için henüz erken.

Bütün bunlar bir kenara kafalardaki asıl soru işareti, Singularity’nin bu sıradışı oyun dinamiklerini derin ve sürükleyici bir hikayeyle buluşturup buluşturamayacağı. Videolardan anladığımız kadarıyla verilmek istenen bir takım mesajlarla dolu derin bir hikaye örgüsü bizleri bekliyor gibi; yine de bu sorunun yanıtını almak için Haziran sonunu beklememiz gerekiyor.

Lafı yine fazla uzattık sanırım. Singularity ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ettikçe de uzatmaya devam edeceğiz gibi görünüyor.

2 Yorum

Bir cevap yazın