SimCity World Açığa Çıktı

Genel olarak simülasyon oynayan oyuncu sayısı azdır. Simülasyon kelimesini duyunca “Yok ben almayayım” diyenler bir hayli fazla. Ancak SimCity herkesin kalbinde farklı bir yerdedir.

Şehirleri inşa edip istikrarlı bir şekilde yönetmenin amaç olduğu SimCity oyunlarının en sonuncusunu 2002’de görmüştük. SimCity 4’den ortak anılarımızın olduğunu çok iyi biliyorum. Hepimiz devasa şehirler kurduk. Sonra göktaşları ve volkanik dağlarla o saatler sonucu kurduğumuz şehrimizi 😀 yerle bir ettik. Aradan baya bir vakit geçmiş, oysa çok iyi hatırlıyorum “SimCity Reborn” sloganı ortaya atılmış ve 2007’de yeni bir oyunun geleceği ortaya çıkmıştı. Hatta adı SimCity 5: Societies idi. 2010 oldu oyunu geçtik bir tane haber bile yok.

Bu gün ise güzel bir gelişme yaşandı. Electronic Arts “simcityworld” domain’ini satın almış durumda. Fazla söze gerek yok, hayırlı olsun Simcity severleri yeni oyununuz yolda. Ov aslında bunu söylemek için erken, sonra “Hani SimCity World nerede?” diye bağırarak tırpan ve meşaleler ile evimin kapısına dayanmayın.

Bir cevap yazın