SimCity Geri Dönüyor

Electronic Arts, yeni SimCity oyununu duyurdu!

Aslına bakarsanız bu yeni bir gelişme değil. Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan söylentiler, EA’in GDC’de (Oyun Geliştiricileri Konferansı) yeni bir SimCity oyununu duyurabileceğini işaret ediyordu. Ve beklendiği gibi oldu! EA, tüm zamanların en popüler şehir kurma oyununun geri döndüğü müjdesini GDC 2012’de verdi.

Oyunun ismi şimdilik sadece SimCity (yani SimCity 5 falan değil) ve alıştığımız üzere altında yine Maxis imzası var. Hatta ekipte daha önce SimCity 2000 ve SimCity 4’ün yapımında görev almış veteranların da bulunuyor.

Oyun hakkında şimdilik fazla bir detay paylaşılmış değil. Lakin EA’den gelen bilgiler, bu yeni SimCity’nin tamamen 3 boyutlu olacağını gösteriyor. Ayrıca “Social Flow” adında yeni bir özellikten bahsediliyor. Buna göre metropolümüzün gelişimi, bizim verdiğimiz kararların yanında diğer insanların verdiği kararlar ve yaptığı teknolojik gelişmelerden de etkilenecek. Kulağa hiç fena gelmiyor.

Peki SimCity ne zaman raflarda olacak? Ortada şimdilik kesin bir tarih olmamakla birlikte EA, oyunun 2013 yılı içerisinde sevenlerine kavuşacağını belirtmiş. Yani içimizdeki belediye başkanını (isim vermeyelim şimdi, ama siz anlayın) serbest bırakmak için biraz daha beklememiz gerekiyor.

SimCity oynamış olanların favori anlarından biri!

Bir cevap yazın