SilverStone HDD ile SDD’yi Birleştiriyor

SilverStone yeni ve oldukça sıra dışı bir ürün ile karşımıza çıkıyor, HDDBoost.

Nedir bu HDDBoost ve onu özel kılan nedir? HDDBoost, SSD sabit diskler ile bildiğimiz yarı mekanik HDD sabit diskleri birleştiriyor. Hibrid bir sabit bir disk oluşturuyor.

İşin güzel yanı, Hibrid sabit disk için pahalı ekipmanlara özel yazılımlara ihtiyacınız yok. İhtiyacınız olan tek şey, SilverStone HDDBoost, bir adet SSD ve bir adet HDD. SilverStone HDDBoost’un fiyatı da oldukça makul sadece 50$ civarında fakat şu an sadece Japonya’da satışa sunulmuş. Böyle yaratıcı bir ürünün Dünya pazarında satışa sunulması çok uzun sürmeyecektir.

SilverStone HDDBoost

SilverStone HDDBoost

SilverStone’un iddiasına göre; HDDBoost ile oluşturulan sabit disklerde  SSD’nin başarımına bağlı olarak %70 kadar bir başarım artışı oluşuyor ve sabit diskte bilgiye erişim süresini bir mili saniyenin altına çekiyor. Anladığımız kadarıyla; HDDBoost, SSD’yi bilgiye hızlı erişim için kullanıyor. Yarı mekanik HDD’miz geri kalan işlemleri gerçekleştiriyor.

Daha önce dizüstü bilgisayarlarda SSD ve HDD’nin hibrid olarak kullanıldığını görmüştük fakat dizüstü bilgisayalarda SSD görevini RAM yapıyordu. Bildiğimiz kadarıyla HDDBoost, SSD ve HDD’yi birleştirebilen ilk ürün.

Bir cevap yazın