Silicon Xtal Corporation’dan “SexBox”

Marka tescillerini izleyen bir grup, San Jose, California merkezli entegre devre üreticisi Silicon Xtal Corporation adlı kuruluşun “SexBox” isimli bir ürünü Amerikan Patent Dairesi’ne tescil ettirdiğini belirlediler. Eğer ismi yeterince anlaşılır değil diyorsanız ürün açıklamasını da verelim: “Yetişkinlere özel oyun yazılımlarını işletmek için tasarlanmış ve kendine has özellikler içeren bilgisayar donanımı.” Evet tam da anladığınız gibi. Yalnızca yetişkinlere yönelik bir oyun ve video konsolu.

ŞeytanAncak daha fazlası da var. Patentte belirtildiğine göre bu “hınzır” oyun konsolu yetişkin içeriğe sahip yayın ve malzemeler içeren topluluklara erişim desteği de sunacak. Hatta film kiralama, yaygın çoklu oyuncu desteği ve “ileride teknolojinin sunacağı olası olanaklar”dan da sözedilmiş. İmajını perçinlemek isteyen kuruluş web sitesinde Microsoft Xbox 360 ve birçok Nvidia grafik kartında aslında kendi devre tasarımlarının kullandığını da belirtmeyi ihmal etmemiş.

Halen Microsoft, Sony ve Nintendo yetişinlere yönelik (AO) oyunlara destek vermiyorlar ve bu etikete sahip eserler mağazalarda genellikle bulunmuyor. Siliconera’nın da belirttiği gibi “Indigo Prophecy: Director’s Cut” gibi yetişkin içerikli eserler geleneksel olarak yalnızca internet üzerinden çevrimiçi olarak satılıyor.

Bir cevap yazın