Silent Hill: Shattered Memories İnceleme

Beğendiniz mi?

Beni tanıyanlar Silent Hill konusunda ne derece fanatik olduğumu, SH hakkında 500 sayfalık Plot Guide’ı kitap halinde bastırıp sonuna kadar okuduğumu ve filmle birlikte son yıllarda moda olan Silent Hill’i amerikanlaştırma modasından ne kadar nefret ettiğimi bilirler.

Hatta Silent Hill Homecoming gibi bir rezalete gayet teknik sebeplerden dolayı 70 verirken bile içim cız etmiştir açıkçası. O oyunun benim gözümde notu yüz üzerinden 30’dan fazla değildir, olamaz. Zira Homecoming bir Silent Hill oyunu değildir, Silent Hill temasını için de barındıran bir RE4 kopyasıdır. SH: Homecoming son yıllarda yavaş yavaş Survival Horror türünün yok olup aksiyon macera ile entegre edilmesinin son hamlesidir. BUNLARIN HEPSİ BİR KOMPLODUR (oha).

Silent Hill Shattered Memories 1

Tamam, belki biraz (!) abartıyorum ama tek RE4 başarılı oldu diye (ki RE4 sağlam bir oyun hakikaten, ben üç kere bitirdim) bütün Survival Horror janrası ona dönüştürülmeye çalışılmaz ki yani! Her tür birbirine dönüştürülürse en sonunda ortaya karışık, garip gureba oyunlar çıkar işte böyle. Yani SH hayranları “kombat biraz daha iyi olsun” derken “her gördüğüm yaratığın kafasına RPG atayım” da dememişlerdi. Ne yaptınız abicim siz böyle.

Neyse, konu SH: Homecoming değil, konu aynı zamanda PSP’deki SH: Origins’inde yapımcısı Climax’ın yeni Silent Hill oyunu Shattered Memories. Origins, son oyuna göre daha sağlam bir oyun olsa da o da yeterince iyi değildi, hatta bitirmedim bile ben onu. Yine de güzel bir oyundu açıkçası, ben oldukça beğenmiştim. Gelelim Silent Hill: Shattered Memories’in nasıl bir oyun olduğuna.

8 Yorum

 1. Tahir Meylani

  Nintedo Wii, Playstation 2 ve PSP için çıktı bu oyun. Bu da Nintedo Wii sürümünün incelemesi.

 2. Ziyaretçi

  Homecoming gayet güzel bence, rezalet demek oyuna haksızlık olur. Ben Silent Hill serisinden sadece homecoming’i oynadım. Ama hala bitiremedim Scarlett denen ucube oyuncak bebeği öldüremiyorum sadece 1 sağlık iksiri ve 1 serum var baltayla parçalıyorum örümcek moduna geçiyor sonra da game over D: bu oyundan sonra shattered memories’i oynayacağım bu arada serinin en güzel oyunu hangisi???

 3. Aykut Aktaş

  Ben oyunun bütün serisini bitirdim shattered memories haricinde 😀
  Onu oynayamadım daha fakat en çok sevdiklerim 1-2 ve homecoming aslında the room
  unda sarkıları güzel 😀

 4. sdfgs

  beyler Silent Hill: Shattered Memories’in doktora gittikleri bölümde radyoda ne anlatıyor ne yapmam gerk acil

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

css.php