Sikayetvar.com iPhone için Belediye Uygulamasını Tanıttı

Sikayetvar.com ekibi, etraftaki problemleri ilgili belediyeye anında iletebilecek iPhone uygulamasını tanıttı. Belediyeler için referans oluşturması beklenen bu uygulama ile belediyelerin seçmenlerine ne kadar önem verdiği ortaya çıkacak. Peki bu uygulama nasıl çalışıyor?

sikayetvar belediye uygulaması harita

Şikayetvar ekibi “Çukurların sonu getirilecek” sloganı ile yola çıksa da buradaki çukurun sadece simgesel bir söylem olduğu belirtiliyor. Günlük yaşamda karşılaşılabilen çukur, kaldırım, aydıntlatma, kanalizasyon, çevre temizliği ve imar gibi belediyeyi ilgilendiren sorunlar yeni uygulama ile birlikte anında belediyelere iletilebilecek. iPhone’a yüklenebilen bu uygulamayı kullanan herkes, belediyeye iletmek istediği sorunun üç adet fotoğrafını çekip, şikayet konusu ve şikayet mesajı ekleyerek gönderebiliyor. Şikayetvar ekibine ulaşan bu veriler ise kısa sürede çözülmesi için ilgili belediyelere iletiliyor. Böylelikle belediyenin bu tarz sorunları fark etmesi için günlerce beklemeye gerek kalmayacak. Peki bu uygulama ile Türkiye’de ne gibi değişiklikler olması bekleniyor?

sikayetvar belediye uygulaması harita

-Kullanıcılardan gelen veriler yardımıyla çıkarılan harita ile şikayetlerin çözüme ulaştırılması sağlanıp sorunlar kısa sürede çözülecek ve hangi bölgede hizmet sıkıntısının olduğu belirlenecek. 

-Belediyelerin iş gücü azalacak. Şikayetler tek kanaldan takip edilip yönetilebilecek. Belediye görevlileri belediye binası dışına çıkmadan şikayetlere görüntülü şekilde ulaşabilecek ve anında çözümün getirilmesini sağlayacak. Böylece günler hatta aylar süren çözüm süreci saatlere indirgenecek.

-Artık araçlar hasar görmeyecek. Sanayi masrafına son verilecek. Şikayetvar’ın araştırmasına göre yol kusurlarının maliyeti 4 Bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Böylece artık yollardan kaynaklı trafik kazaları da azalacak.

-Çevre temizliği sağlanarak kaliteli yaşam için ortam sağlanacak. Çukur, kaldırım,aydınlatma, kanalizasyon, çevre temizliği ve imar sorunları son bulacak.

1 Yorum

Bir cevap yazın