Shuttle’ın Yeni Ufaklığı KPC

İlk İzlenimler, Tasarım Ve Tarz

KPC’nin iskelet (barebone) sistem için 99 USD ve çalışır sistem için 199 USD gibi bir etiketi var (yurtdışı fiyatlardır), ancak incelemek üzere çalışır halde olanından bulamadık; tek bulabildiğimiz Newegg üzerindeki devre dışı kalmış KPC listesi. Daha kolay bulunur olmaya başladığında ilk kasalar siyah renkte olacak. Diğer renklerde üretim ikinci partide başlayacak.

Shuttle KPC

Shuttle KPC

KPC 175mm yükseklik, 289mm boy ve 191mm’lik eniyle küçük biçim bileşenine (form factor) sahip. Bu boyutlarıyla ürün ucuz-küçük bilgisayar ve HTPC (ev sineması bilgisayarı) uygulamaları için çekici bir seçenek oluşturuyor.

Her gören genellikle aynı soruyu soruyor: “Bu gerçekten bir bilgisayar mı?”

KPC o kadar küçük duruyor ki tüm özellikleriyle işlevsel bir masaüstü bilgisayar olduğuna inanmak güç geliyor.

KPC yandan görünüş.

KPC yandan görünüş.

Sökülebilir ön kapak anında göze çarpıyor. Bu içine fotoğraf, resim vb. iliştirmek için düşünülmüş bir ayrıntı ve ürünün özelleştirilebilmesine çok katkı sağlamış. Buradaki en büyük sorun ön kapağın vidalarını sökebilmek için çiçek allen türünde tornavida kullanmanız gerekiyor – hiçbir ortalama kullanıcının elinin altında bu tür bir ekipmanın hazırda bulunacağını sanmıyoruz.

Resim konulmuş ön kapak.

Resim konulmuş ön kapak.

Parlak yüzeye dikkatinizi çekmek isteriz, güzel görünüyor ancak bir parmak izi fabrikası. Şu durumda Shuttle KPC’nin önüne resim ilşitirme özelliği eklenerek “özelleştirilebilir” sözü yerine getirilmiş oluyor.

Siyah KPC

Siyah KPC

Güleç mavi

Güleç mavi

Kırmızı çiçek

Kırmızı çiçek

Bir fincan kahve

Bir fincan kahve

KPC’nin görüntüsü oldukça çekici ve birçok kullanıcının da bu ürünü bizim gibi çekici bulacağını biliyoruz. Ancak kaputun altında neler olduğuna da bakmamız gerekiyor.

Yazıya ilişkin TGForumz tartışmamıza katılın…

Bir cevap yazın