Shuttle’ın Yeni Ufaklığı KPC

Shuttle'ın Yeni Ufaklığı KPC

İşiniz donanım incelemekse teknolojide son nokta ürünlere yapışıp kalma tehlikesi her zaman vardır. Her gün dünyadaki en yeni doğnanımlara göz atıyoruz ve genelde “en yeni” demek daha güçlü, daha hızlı ve daha güce aç donanım anlamına geliyor.

Bunun yanında herkesin en hızlı en güçlü donanım peşinde koştuğu da söylenemez. Daha oyunlara bir kere bile elini sürmemiş, bilgisayarında bir kere bile video düzenlememiş yığınla insan var. Kullanıcıların çoğu bilgisayarı belge hazırlamak, internette gezmek, biraz müzik ve birkaç fotoğrafa göz atmak için kullanıyor. Bu tür kişilerin çift ekran kartlı, dört çekirdekli, RAID’li, bellek zengini canavarları kullanması, tüfekle sinek avına çıkmaları kadar anlamsız.

İşte uzun adı “Korporate Personal Computer” olan KPC ile Shuttle tam da yukarıda belirttiğimiz kitleyi amaçlamış. KPC bir güç canavarı değil – yalnızca günlük işlerinizin tümünü yerine getirebilirken hem elektrik faturanızı kabartmaması, hem de satın alırken cebinizi yakmaması üzerine tasarlanmış.

Aslında Shuttle bu ürünü pazarlarken dört ana unsur üzerine duruyor: kullanıcı dostu, özelleştirilebilir, geliştirilebilir ve çevre dostu. Shuttle sınırlı sayıdaki yeni KPC’leri isteğe göre iskelet (barebone) veya çalışır halde teslim ediyor. Bizler de özellikleri kendi gözlerimizle görüp incelemek istedik.

Yazıya ilişkin TGForumz tartışmamıza katılın…

Bir cevap yazın