Shuttle XPC SN95G5

Shuttle XPC SN95G5

Shuttle, küçük bilgisayar işini bir moda haline getirmekte kararlı görünüyor. Onlarca farklı model, neredeyse bütün kullanıcıların gereksinimlerini karşılayabilecek şekilde tasarlanmış. Son zamanlarda pek çok internet sitesinde incelemeleri çıkan dünyanın ilk Athlon 64 ve Soket 939 destekli iskelet bilgisayarını biz de inceleme fırsatı bulduk.

Hatırlarsanız yaklaşık iki ay önceki Shuttle SD31P incelememizde bu küçük bilgisayardan etkilendiğimizi belirtmiştik. Ancak fiyatı konusunda çekincelerimiz vardı. Bu yazımızın konusu SN95G5 modeli özellik açısından SD31P’den biraz geri kalıyor ancak fiyatı da aynı oranda daha düşük.

Her ne kadar SN95G5 aslında yeni bir ürün sayılmasa da ülkemize giriş tarihi açısından bakarsak yeni sayılabilir. Yeni bir ürün sayılamaz dememizin nedeni nForce 3 250 Gb yongaseti kullanması ve yaklaşık bir buçuk yıl önce dünya pazarına tanıtılmış olması. Bilgisayar gibi çok hızlı değişen bir sektörde bir buçuk yıllık bir gecikme pek önemsenmeyecek gibi değil. Tabii ki duygusal bir yorum yapmadan önce pazarın ihtiyaçları ve arz talep dengesini hesaba katmak gerekir.

Konuyu fazla uzatmadan bu “yeni” iskelet sisteminin özelliklerine bir göz atalım.

Bir cevap yazın