Shogun 2: Total War Doğrulandı

500 küsür yıllık efsane yeniden canlanıyor…

Birçok Total War hayranı, bu muhteşem seriyi Medieval: Total War ile tanımış olsa da; 15. yüzyılın ortalarından 17. yüzyıl başlarına uzanan ve Japonların tek bir bayrak altında toplanmasıyla sonuçlanan büyük Samuray savaşlarını (Sengoku dönemi) konu edinen ilk Total War oyunu Shogun, unutulduğu köşede yeniden doğmayı bekleyip durdu yıllardır.

Total War serisinin yaratıcısı The Creative Assembly, sitesinde gizemli bir geri sayım başlattığındaysa Total War hayranları ikiye bölündü. Bir kısmı yeni Total War oyununun Rome 2 olacağını öne sürerken bir kısmı da Shogun 2’nin yolda olduğu konusunda ısrar ediyordu.

Aslına bakarsanız geride bıraktığımız hafta içerisinde bu geri sayımın içeriğini, Türk oyun sektörünün saygın bir basın organının başının altından çıkan ve  en az geri sayımın kendisi kadar gizemli bazı olaylar sonucunda öğrenme fırsatı bulsak da (neden bahsettiğimi anladınız sanırım) yine de tam olarak emin olamıyor; The Creative Assembly’den gelecek resmi açıklamayı bekliyorduk.

Neyse ki geri sayımın sona ermesi gecikmedi ve gizemli kum saatinin ardından Tachi ve Katana seslerinin birbirine karıştığını duyduk. Evet, E3 2010’a konuk olacak yeni Total War oyunu, Shogun 2 olarak resmen duyuruldu.

Peki Shogun 2’de bizleri neler bekleyecek? Açıkçası E3 2010’daki The Creative Assembly oturumuna kadar çok fazla bir şey öğrenmeyi beklemeyin. Ancak duyduğumuza göre IGN, Shogun 2’ye özel bir ön bakış atmış ve kulağımıza ilk gelen haberler, kanlı kuşatmalar ve heyecanlı deniz savaşlarıyla birlikte Total War serisinde ilk defa Hero (kahraman) birimleriyle haşır neşir olacağımızı müjdeliyor.

Daha fazla bilgi içinse ustaları takip etmenizi öneriyorum; zira Total War’un resmi topluluk sitelerinden Total War Türkiye, yakın zamanda bir takım güzellikler yapacaktır.

3 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Ya hero nedir yapmayın Allah aşkına içine ettiniz güzelim serinin.Oldu olacak orc elf falan da eklesinler,zaten rome’dan beri yerinde sayıyor oyun.Lanet olsun ca,haram olsun kazandığın paralar.

  2. Objektif

    Rome Total War serisinden sonra Total War prestijini kaybetmiştir. Özellikle son fiyaskoları Napoleon ve öncesi tam bir hayal kırıklığı olmuştur, Bence Shogun serisini canlandırmaları rant sağlıyacaktır ama grafik motoru başta olmak üzre savaş esnasındaki sanal zeka ve bir çok konuya el atılmalı. Rome serisinin devamının da güzel olacağını düşünüyorum ama umarım yine saçmalamazlar..

  3. Ziyaretçi

    İyi demişsin.Son oyunlara baktığımızda zorluğu arttırmayı düşman askerlerini ölümsüz yapıp bizimkileri korkak tavuklara dönüştürmek sanan bir ca görüyorz.Taktiksel gelişim vs. vs. hiç yok tabi ki.Strateji ekranındaki yapay zeka ise tamamen moron,alakasız hareketler,sıkışan ordular vb.vb.vb.Diplomasi ise 10 yıldır aynı zaten,berbat ya.

Bir cevap yazın