Serious Sam Double D Piyasada

Serious Sam 3: BFE öncesi “ciddi” bir aksiyon patlaması yaşamak isteyenler için.

Weapon of Choice ve Shoot 1 Up gibi eğlenceli ve ucuz Xbox Live Arcade oyunlarından tanıdığımız Mommy’s Best Games’in geliştirdiği Serious Sam Double D, Steam üzerinden yayınlandı. XBLA versiyonu ise yolda.

Serious Sam Double D, serinin diğer oyunlarının aksine Contra ve Metal Slug benzeri bir 2D aksiyon oyunu (diğer bir deyişle side scrolling shooter). Ancak tarz ve ruh olarak önceki oyunlardan en ufak bir eksiği yok. Anlayacağınız yine üzerimize akın akın gelen yaratıkları elimize geçen birbirinden ilginç silahlarla yok etmeye çalışıyoruz.

Serious Sam: Double D, old school ve ciddi Serious Sam aksiyonunu iki yeni oynanış mekaniğiyle süslemeyi de ihmal etmiyor.

Gun Stacker adında bir alet sayesinde farklı silahları birbirine bağlayabiliyor ve aynı anda ateşleyebiliyoruz. Öte yandan Porta Pad adında portatif bir zıplama platformuna sahibiz. Böylece Sam, çok yükseklere zıplayıp ulaşması zor yerlere erişebiliyor.

Antik Mısır’dan (evet yine) Pompeii’ye uzanan bu aksiyon dolu eğlenceli oyuna Steam üzerinden 5 Eylül’e kadar %10 indirimle 7.19$ ödeyerek sahip olabilirsiniz. Listenizde başka bir Serious Sam oyunu varsa fazladan bir %10 indirim daha sizleri bekliyor. 🙂

Hemen aşağıda bir de oynanış videosu mevcut. İyi seyirler.

Bir cevap yazın