Sekiz Çekirdekli Intel Sandy Bridge-E İşlemci Ebay’de Satışa Çıktı

Intel kısa bir süre önce Sandy Bridge-E kod adlı bir sonraki nesil işlemci örneklerini göndermeye başlamıştı. Tabi kaçınılmaz olarak sekiz çekirdekli bu Intel i7’lerin bazı mühendislik örnekleri eBay’de satışa sunulmuş.

İşlemcinin fiyatı 1359,99 $ olarak belirlenmiş. Ancak satış işlemi son bulmadan durdurulmuş görünüyor. Intel’in şikayetiyle eBay mi satışı durdu yoksa satıcı fikrini mi değiştirdi bilemiyoruz. Ama eBay müdahale etmiş olsaydı ürünün siteden tamamen kaldırılmış olması gerekirdi.

Sekiz Çekirdekli Intel Sandy Bridge-E Mühendislik Örneği

Sekiz Çekirdekli Intel Sandy Bridge-E Mühendislik Örneği

Mühendislik örneği modellerin üzerinde genelde “Intel Confidential” ibaresi yer alır. Yani bu ürünler gizlidir ve son kullanıcının kullanımına henüz hazır değildir. İşlemcinin özellikleri ise şöyle: 20 MB L3 önbellek, Hyper-Threading teknolojisi ve 1.60 GHz saat hızı.

Daha önceden yapılan açıklamalardan son kullanıcıya satılacak olan modellerin dört veya altı çekirdekli olacağını biliyoruz. Bu yüzden bu model muhtemelen Extreme Edition ya da Xeon serisine ait olabilir. Tabi Intel’in son kullanıcıya sekiz çekirdekli işlemci sunma hazırlığı yaptığını da düşünmek mümkün. Geçtiğimiz ay sızan Intel’in Sandy Bridge-E ve Ivy Bridge yol haritasına göre ileri seviye Sandy Bridge-E modelleri 2011’in dördüncü çeyreğinde çıkacak ve 999 $ üstü pazara yönelik olacaklar.

2 Yorum

Bir cevap yazın