SEGA Aliens vs Predator’a Destek Vermeyi Bırakıyor Mu?

Raflarla buluştuğu ilk günlerde birçok ülkede satış rekorları kıran AvP gözden düştü mü?

Aliens vs Predator, beklediğimiz o muhteşem oyun değildi belki; ancak özellikle buram buram Aliens (ki James Cameron’ın 86 tarihli bu filmi bence serinin en iyisidir) kokan Marine senaryosu ve bir takım dengesizlikler içermesine rağmen büyük bir eğlence sunan çoklu oyuncu modlarıyla “sağlam” bir AvP oyunu olmayı başardı. Rebellion ve SEGA, başlarda oyuna yeterince destek vermedikleri için eleştirseler de sonradan hazırlanan yamalarla oyundaki birçok hata ve dengesizlik başarılı bir şekilde giderildi.

Ancak görünüşe bakılırsa SEGA’yı ve Aliens vs Predator’u yeni bir eleştiri dalgası bekliyor. Zira SEGA topluluk yöneticisi Clumsyorchid’in oyunun forumlarında bir kullanıcıya verdiği yanıt, SEGA’nın AvP’nin konsol versiyonlarına destek vermeyi bıraktığını gösteriyor.

AvP serisiyle ilgili yayın yapan en popüler sitelerden biri olan AliensvsPredator.net’teki habere göre Clumsyorchid’in sözleri şu şekilde:

“Bugün oyunun konsol versiyonları için söz konusu olan yamayla ilgili bir e-posta aldım ve bu yamanın iptal edildiğini açıklamaktan üzüntü duyuyorum.

 

Daha önce bu yamanın geldiğini duyurmuştum ve o zamanlar bu yama gerçekten gündemdeydi. Konsol sahiplerinden özür diliyorum, zira oyunlarınızda birçok yeni özellik ve düzeltme görmek istediğinizi biliyorum. Desteğin devam etmesi için şirket içinde mücadele etmeye devam edeceğim.  Ancak aksi açıklanana kadar oyunun Xbox 360 ve PS3 versiyonları için herhangi bir yama yayınlanmayacak.”

Aliens vs Predator’un İngiltere dahil birçok ülkede haftalarca en çok satan oyunlar listesinde ilk sırada kaldığını düşününce SEGA’nın aldığı bu karara inanası gelmiyor insanın. Eminim bu gelişmenin ardından AvP için yayınlanan ikinci harita paketini de hiçbir konsol sahibi satın almayacaktır.

Akıllarda canlanan bir diğer soru işaretiyse, bu durumun Rebellion’ın bu günlerde Konami’yle birlikte çalıştığı NeverDead projesiyle bir ilgisinin olup olmadığı. Ancak siz de takdir edersiniz ki Rebellion’ın SEGA’ya verdiği tahahhütlerin dışına çıkması pek mümkün değil. Yani kısacası bu gelişme tamamıyla SEGA’yla ilgili bir durummuş gibi görünüyor.

Konuyla ilgili yeni bir gelişme olursa sizlerle paylaşacağız.

1 Yorum

Bir cevap yazın