Seasonic SS-750AT 750W Güç Kaynağı İncelemesi

Kablolar

Seasonic SS-750AT Bağlantı Uçları

Seasonic SS-750AT Bağlantı Uçları

Toplamda 24 güç adet bağlantısı sunan Seasonic SS-750AT çoğu kullanıcıyı rahatlıkla tatmin edecek seviyede. Bir de bazı güç kaynaklarında gördüğümüz modüler bağlantılar ne yazık ki bu modelde bulunmuyor. Maliyeti düşük tutmak için Seasonic kullanılabilirlikten ödün vermek zorunda kalmış. Kaliteli ve geniş bir kasanız varsa kullanmayacağınız kabloları bir kenara sıkıştırarak bu durumun sizi etkilememesini sağlayabilirsiniz.

Seasonic SS-750AT 6+2 Güç Bağlantısı

Dört adet 6+2 PCIe güç bağlantısı 750 W güce sahip bir güç kaynağı için olmazsa olmaz (SLI ve CrossFire desteği).

Seasonic SS-750AT 24+4 Güç Bağlantısı

Kabloların dışında bulunan plastik kılıf kasa içi dağınıklığı en az seviyeye indiriyor.

Seasonic SS-750AT Molex Güç Bağlantısı

Yerini yavaş yavaş SATA güç bağlantısına bırakan sekiz adet Molex güç bağlantısı plastik tutamaçlar sayesinde kolayca takılıp çıkarılabiliyor.

Seasonic SS-750AT, 8 adet IDE, 8 adet SATA ve 4 adet PCI-Express ekran kartı çıkışı ile toplamda 24 adet bağlantı ucu sunuyor. Kablo kalınlıkları ve uzunlukları da tatmin edici seviyede eğer çok standart dışı bir kasaya sahip değilseniz güç kablolarının yetişmemesi gibi bir sorunu yaşamazsınız. Bağlantı uçları ve kablo uzunlukları şu şekilde:

Bağlantı Türü Adet Uzunluk
20+4 iğneli anakart 1 60 cm
4+4 CPU 12V 1 60 cm
6+2 PCI-Express 4 60 cm
4 İğneli (Molex) 8 85 cm (15 cm aralıkla)
SATA 8 85 cm (15 cm aralıkla)
Disket sürücü 2 100 cm

Bu model için kutu içeriği gibi bir şeyden söz etmek pek mümkün değil. Güç kaynağının kendisi dışında kutudan sadece bir adet standart güç giriş kablosu çıkıyor.

3 Yorum

  1. ?

    bilgisayarımın kasası cooler master chassis centruion 590 modeli fakat internette güç kaynağı hakkında heryerde 400 watt yazıyor… vatan pc den alırken satıcı 700 watt demişti öyle olduğu için aldım bende kutunun üzerindede 700 watt yazıyor baktım şimdi. internette 400 watt diye belirtmiş heryerde kafam çok karıştı şimdi bilen varmı?

  2. douaslan

    dostum sen internete bakma.Aldığın kutu üzerinde direk olarak yazar hadi ona inanmadın power ın üzerinde yazar :).Bu arada ben bu markanın 750W güç kaynağı takılı kasasını alıcam o yüzden araştırıyorum güç kaynağı nasıl diye.Bu açıklamalara bakarsak diğer markalardan aşşağı kalır yönü yok hatta üstün diyebiliriz.Teşekkürler bu ürün detayı için..

Bir cevap yazın