Seasonic SS-750AT 750W Güç Kaynağı İncelemesi

Seasonic markası son bir yıldır Türkiye güç kaynağı pazarında adından daha fazla söz ettirmeye başladı. Henüz tanışmayanlar için firmanın geçmişi hakkında kısaca bilgi vererek başlayalım.

1975 yılında Tayvan’da kurulan Seasonic başlarda IBM ve Apple gibi tanıdık markalara güç kaynağı sağlayarak kendini kanıtlamış. Özellikle AR-Ge faaliyetlerine önem veren firma Corsair, Antec, PC Power&Cooling gibi firmalara da ürün sağlamış. Son yıllardaysa X-serisi adı altında 80 Plus Gold sertifikasına sahip modelleriyle son kullanıcı pazarında adından iyice söz ettirmeye başlamış.

İncelememize konu olan ürün SS-750AT modeli adından anlaşılacağı üzere 750 W gücünde ve 80 Plus Bronz sertifikasına sahip. Yani %20 yükte en az %81, %50 yükte en az %85 ve %100 yükte en az %81 verimlilik oranlarını sağlıyor.

Seasonic SS-750AT 750 W Güç Kaynağı

Işıklı, LED’li tasarıma sahip olmasa da SS-750AT sade ve şık bir görünüme sahip

Seasonic SS-750AT 750 W Güç Kaynağı

Arka kısımda güç girişi ve anahtarı dışında bir şey bulunmuyor. Petekli yapıya sahip arka plaka sayesinde sıcak hava buradan dışarı atılıyor.

Seasonic SS-750AT 750 W Güç Kaynağı

Seasonic SS-750AT’nin 12 cm’lik fanı sıcaklık durumuna göre hızını kendisi ayarlayabiliyor.

3 Yorum

  1. ?

    bilgisayarımın kasası cooler master chassis centruion 590 modeli fakat internette güç kaynağı hakkında heryerde 400 watt yazıyor… vatan pc den alırken satıcı 700 watt demişti öyle olduğu için aldım bende kutunun üzerindede 700 watt yazıyor baktım şimdi. internette 400 watt diye belirtmiş heryerde kafam çok karıştı şimdi bilen varmı?

  2. douaslan

    dostum sen internete bakma.Aldığın kutu üzerinde direk olarak yazar hadi ona inanmadın power ın üzerinde yazar :).Bu arada ben bu markanın 750W güç kaynağı takılı kasasını alıcam o yüzden araştırıyorum güç kaynağı nasıl diye.Bu açıklamalara bakarsak diğer markalardan aşşağı kalır yönü yok hatta üstün diyebiliriz.Teşekkürler bu ürün detayı için..

Bir cevap yazın