Seagate Tabletler İçin Geliştirdiği Sabit Diskini Duyurdu

Seagate, tabletler için geliştirdiği Momentus Thin serisi sabit disklerini duyurdu. Bu diskleri ilk kullanacak olan da dün haberini yaptığımız Archos 80 G9 ve 101 G9 tablet modelleri olacak. Seagate yeni ürününü, tabletler ve ince dizüstü bilgisayarlar gibi ultra taşınabilir pazara yönelik dünyanın ilk ultra-ince 2.5″ sabit diski olarak tanımlıyor.

Seagate Momentus Thin

Seagate Momentus Thin

Seagate’in pazarlama müdürü Rocky Pimentel şunları söylüyor:

Seagate, yeni ürünlerin geliştirilmesinde yine bir ilke imza atıyor ve Momentus This sürücülerini Archos’un bu güçlü tabletleriyle birlikte kullanıma sunuyor. Momentus Thin sürücüler tablet kullanıcılarına performans ve depolama kapasitesini bir arada sunuyor.

Seagate’in söylediğine göre Momentus Thin serisi, tabletlerin dışında ultra ince dizüstü ve diğer tüketici elektroniği ürünlerinde de kullanılabiliyor. 7 mm kalınlığa sahip sürücülerin özellikleri arasında herhangi bir yazılıma gerek kalmadan 4K sektörlere geçişi sağlayan SmartAlign, 7200 ve 5400 RPM dönüş hızı, 16 MB önbellek, isteğe bağlı olarak şifreleme ve 320/250/160 GB depolama kapasitesi yer alıyor.

Seagate Momentus Thin

Seagate Momentus Thin

Archos’un tabletlerinde 250 GB kapasiteli sürümler kullanılmış bu da piyasadaki diğer flaş temelli modellerle karşılaştırıldığında çok büyük kalıyor. Flaş temelli çözümlerle bu HDD sürücüsü arasında sadece 4 mm kalınlık farkının olması da artık tabletlerde daha büyük depolama alanları görmeye başlayacağımızın habercisi olabilir.

1 Yorum

Bir cevap yazın