Seagate Dünyanın İlk 3 TB FreeAgent GoFlex Harici Sabit Diskini Duyurdu

Seagete’den bir ilk daha işte dünyanın ilk 3 TB harici sabit diski: FreeAgent GoFlex 3 TB.

Dünyanın en büyük iki sabit disk üreticisinden biri olan Seagate, dünyanın ilk 3 TB harici sabit diskini duyurdu. USB 2.0 arayüzünü kullanan bu sabit disk, ayrıca şifrelenmiş otomatik yedekleme imkanı da sunuyor.

Özellikle yedekleme ve depolama yapmak isteyenlere ilaç gibi gelecek bu sabit disk 250 Dolar Yurtdışı fiyatı bugünden itibaren marketlerde bulunabiliyor (Türkiye çıkışını bilmiyoruz).

Seagate FreeAgent GoFlex 3 TB

Seagate FreeAgent GoFlex 3 TB

3 TB iyi güzel de, keşke bu sabit disk USB 3.0 arayüzünü de destekleseydi. Çünkü USB 2.0 ile bu kadar veriyi kopyalamak tam bir işkenceye dönüşebiliyor. Yine de otomatik yedekleme özelliği için bu sabit disk düşünülebilir.

4 Yorum

 1. Ziyaretçi

  Bu adaptörle USB 3.0 destekleniyor.

  FreeAgent® GoFlex™ Desk Masaüstü Adaptörü — USB 3.0
  STAE106
   
  Bu GoFlex Desk masaüstü adaptörüyle, GoFlex Desk harici diskinizdeki arabirimi USB 3.0’a yükseltin. USB 2.0’dan 10 kata kadar daha yüksek bir performans deneyimi yaşayacaksınız. Aydınlatılmış bir LED kapasitesi ölçeği ve hem dikey hem de yatay disk yönelimi seçenekleri içerir.

  Kaynak:http://www.seagate.com/www/tr-tr/products/external/external-hard-drive/desktop-hard-drive/?intcmp=bac-tr-tr-home-h_hero1-goflexdesk-3tb#tTabContentAccessories

  • Tahir Meylani

   Ek bilgi için teşekkürler. Seagate’in böyle bir adaptörü olduğunu bilmiyordum. Fiyatı ne kadar bir bilginiz var mı acaba?

   Almayı düşünen arkadaşlar için faydalı olur fiyat bilgisi.

   • Ziyaretçi

    seagate sitesinde tanıtımını gördüm.Şu anda piyasada değil galiba.

Bir cevap yazın