5 Megapiksel’lik Dört Sayısal Kamera Testte

Test ettiğimiz dört sayısal kamera, teorik olarak şu anda piyasada olanlar arasında en iyileri. Standart özelliklerin kısa bir listesi şöyle: 5 Megapiksel’lik CCD sensör; P, S, A, M programları; beyaz ayarı; manuel odaklama; yüksek parlaklıklı güçlü zoom objektifi (genellikle geniş açıda f/2); keskinlik ve pozlama ayarı, vs. Fakat bizim aslında bilmek istediğimiz şu: Acaba bu bebekler neler yapabiliyorlar? Ayrıca fiyattaki bu sıçramaya teknolojideki sıçramaya da eşlik edebiliyor mu?

Xbox Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Microsoft Xbox ile konsol dünyasında kendine yer edinmek istiyor. Bunu yaparken programlama gibi teknolojiyi de PC dünyasından ödünç alıyor, ancak Xbox modifikasyona uğramış bir PC’den ibaret değil. Gerçekten yeni bir video oyunları konsepti.

Kablosuz Yerel Ağ Bağlantısı: Bir Tanışma

Kablosuz ağ bağlantısı bu aralar sıcak bir konu ve klasik ağ kavramına yeni bir bakış açısı getiriyor. Temelde bir bilgisayar ağını kurma ve yönetme maliyetini düşürme imkanı var. Ancak açıkça söylemek gerekli: büyük firmalar ve ileri seviye kullanıcılar için önemli olabilecek bazı riskler de içeriyor.

Baskılı Devre Rehberi

İyi bir baskılı devre, yüksek bir teknik ve sağlam bir mühendislik eseridir. Bu yazı, baskılı devre (PCB) üretimine, ilgili terminolojiye ve PCB üretiminde güvenilirliği arttıran ve maliyetleri azaltan özelliklere bakış atan kısa bir rehber niteliğindedir.